Джонсон похвалив Україну за протидію аґресії РФ та фейкам.

 

Міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон запевнив, що Сполучене Королівство стоятиме на боці України як у її протистоянні російській агресії, так і в проведенні внутрішніх реформ.

 

Про це Джонсон заявив на відкритті у Копенгагені в середу міжнародної конференції "Реформи в Україні критичні для стабільності в Європі", повідомляє аґенція "Укрінформ".

 

 

"Велика Британія буде з вами. Ми – одні з тих, хто підтримує Україну найбільше", – наголосив дипломат.

 

Він поінформував, що його країна наступного року надасть ще 35 млн фунтів стерлінгів у вигляді гуманітарної та технічної допомоги Україні. А також продовжить різноманітні програми, включаючи підготовку військових, підвищення оборонних можливостей, розмінування в зоні конфлікту, допомогу тимчасово переміщеним, протистояння масованій кампанії з дезінформації і проекти з підтримки та підвищення ролі жінок у суспільстві та жінок – жертв насильства.

 

Джонсон нагадав, що Україна має паралельно вести боротьбу на двох напрямах: протистояти зовнішній агресії та одночасно будувати безпечне і заможне суспільство через внутрішні реформи.

 

"Ці речі пов'язані; немає сенсу, можливо, виграти на полі битви та програти у реформах", – зазначив Джонсон.

 

Очільник британського форін-офісу запевнив, що всі визнають успіхи уряду в проведенні реформ на тлі безжальної російської агресії. І заявив, що треба нагадати друзям та союзникам по всьому світу про реальність загрози, перед якою стоїть Україна. Джонсон сказав, що вражений тим, як Україні вдається протистояти цій агресії та нескінченній кампанії з дезінформації.

 

Очільник британської дипломатії наголосив на важливості підтримки темпу реформ.

 

Він зазначив, що Вищий антикорупційний суд мусить вирішувати всі справи в його юрисдикції, включаючи відповідні позови проти деяких рішень судів першої інстанції, суворо карати, зокрема, порушення на виборах.

 

Щодо наступних виборів, то Джонсон пожартував, що у "великого сусіда" України результати виборів відомі наперед за кілька років, "і в цьому полягає фундаментальна різниця" між двома державами. Українці, за його словами, обрали шлях свободи і демократії.

 

27.06.2018