УГКЦ висловила тривогу через погроми ромських таборів.

 

Українська Греко-Католицька Церква виступила з заявою, в котрій засудила погроми, спрямовані проти ромів.

 

Відозву опубліковано на офіційному інтернет-ресурсі УГКЦ за підписом Блаженнішого Святослава.

 

"Із великою тривогою й обуренням ми сприйняли звістку про щораз частіші погроми ромів, які виникають у різних областях України. У цих днях сталася, мабуть, найважча трагедія, внаслідок якої є загиблий і поранені, серед них жінки та діти. Від імені Української Греко-Католицької Церкви рішуче засуджуємо такі вчинки. Такого типу дії, ким би вони не були вчинені та якими б гаслами ці злочинці себе не прикривали, негідні європейського народу, дискредитують незалежну Українську державу, а відтак є справою, що йде на користь ворогам України", – йдеться у заяві.

 

УГКЦ наголошує, що "кожен мешканець нашої країни, незалежно від своєї національної, етнічної, релігійної належності, повинен почувати себе гідним і повноцінним громадянином своєї держави, а державна влада повинна захищати його права та свободи, найперше – право на життя, здоров’я і вільний розвиток".

 

Церква закликала державні органи прозоро й неупереджено провести слідчі дії, щоби встановити імена злочинців, які мусять в межах чинного законодавства бути покарані.

 

"Закликаємо громадян України рішучо протиставитися такого типу поведінці, яка не має нічого спільного ані з християнськими, ані з загальнолюдськими правилами та нормами", – зазначено у заяві.

 

УГКЦ нагадує про слова Ісуса Христа: "Люби ближнього свого, як самого себе" (Мт. 22, 39) і на прикладі притчі про милосердного самарянина доносить думку, що "цим ближнім є той, хто потребує милосердя". "У цьому важливому й вирішальному періоді нашої історії саме Божий закон нехай буде фундаментом будівництва нашого спільного дому – вільної незалежної України", – йдеться у зверненні, яке підписав Блаженніший Святослав.

 

25.06.2018