Івано-Франківська облрада просить державу посприяти розвитку Галича.

 

Депутати Івано-Франківської обласної ради схвалили звернення до президента та прем’єр-міністра про необхідність розроблення Державної комплексної програми розвитку Галича, передає IA ZIK.

 

За словами депутата обласної ради Сергія Адамовича, з метою відновлення слави Галича було напрацьовано та затверджено регіональну цільову програму «Відродження Галича як давньої столиці України», однак для повноцінної роботи в цьому напрямі необхідна підтримка держави.

 

«На території Національного заповідника "Давній Галич" є багато унікальних археологічних пам’яток, серед яких фундаменти Успенського собору, церква Успіння Пресвятої Богородиці та інші. Саме тому Галич та його заповідний комплекс слід розглядати як показову історичну репрезентацію Галичини та всієї України у світі», – сказав депутат.

 

Сергій Адамович також додав, що ухвалення на урядовому рівні Державної комплексної програми розвитку Галича сприятиме подальшому повноцінному комплексному науковому дослідженню давнього Галича, розбудові інфраструктури та залученню інвестицій, розвитку туристично-рекреаційної складової економіки Галицького району, формуванню на основі історичної спадщини Галича бази для патріотичного виховання молоді.


Національний заповідник Давній Галич створено у 1994-му році. Давній Галич – столиця Галицького, а пізніше Галицько-Волинського князівств, унікальна історико-археологічна пам'ятка всеукраїнського значення.
 

Поряд з церквами Св. Пантелеймона (ХІІ ст.), Різдва Христового (ХІV-ХVІ ст.), Успіння Пресвятої Богородиці (ХVІ ст.), костелом та монастирським комплексом Кармелітів (ХVІІ ст.) тут розташовані згадана у Галицько-Волинському літописі Галичина могила, легендарна Княжа криниця, фундаменти величного кафедрального Успенського собору (ХІІ ст.) з місцем поховання князя Ярослава Осьмомисла та каплицею Св. Василія (ХV ст.). У селі Крилос, що розташоване на території заповідника, збереглася система оборонних споруд із кількома рядами потужних валів. На мальовничому пагорбі над Дністром височать мури Галицького замку IX-ХІІІ-ХVІІ ст. Крім цього, на території заповідника міститься майже 200 археологічних пам'яток, що документально засвідчують етапи зародження та подальшого розвитку історичного міста.

25.06.2018