Люди живуть між 25 місцями

Унікальну константу в людській поведінці віднайшла команда вчених на чолі з Андреа Барончеллі (Andrea Baronchelli) з Лондонського університету. Людина регулярно відвідує не більше 25 місць, в яких комфортно почувається, повідомляють науковці в журналі «Nature Human Behavior».Зображення: artens / stock.adobe.com (фрагмент).

 

Ці місця змінюються з часом, проте їхня кількість для окремої людини загалом залишається стабільною. Крім того, за даними вчених, кількість цих місць, поміж якими людина регулярно пересувається, залежить від соціальних взаємодій: що більше зв’язків, то більше місць.

 

Результат засвідчив також зв'язок із числом Данбара, що позначає максимальну кількість осіб, з якою людина може підтримувати соціальні контакти. Це, ймовірно, означає, що подібні розумові обмеження, які підтвердили для людської взаємодії, існують і щодо місць перебування.

 

Робоча група дослідила цифрові сліди близько 40 000 людей. Дані, якими послуговувалися вчені, відбирали з двох різних баз – з даних додатку, що стежить за активністю людини «Lifelog», а також інформації Копенгагенського мережевого дослідження (Copenhagen Networks Study), що аналізувало соціальну активність піддослідних упродовж двох років.  

 

При цьому позицію вважали місцем тоді, коли піддослідний перебував там довше 10 хвилин за раз. З одного боку, як виявилося, люди постійно шукають нових місць, тож кількість місць, які вони відвідують, загалом постійно зростає відповідно до степеневої залежності, яку підтвердили на всій вибірці. Це узгоджується з результатами інших досліджень.

 

Натомість кількість місць, які людина відвідує регулярно, всупереч цьому загальному приросту, залишається стабільною. Принаймні, такими є результати дослідження, що бере до уваги часовий період у два роки, тож висновки про довготривалі закономірності варто формулювати з певною засторогою.

 


Кореляція між здатністю до локалізації та розміром соцмережі
Значення середньої нормалізованої здатності до локалізації людей vs їхнього нормалізованого розміру соцмережі, обчисленого із взаємодій телефонних дзвінків та SMS. Точки даних позначені чорними крапками. Побарвлені області відповідають сукупним ймовірностям, оціненим через ядрові оцінки Гаусових густин розподілу з метою візуалізації. Розмір соціальної мережі нормалізований до середнього значення населення (клікнути для збільшення).


Lars Fischer
Menschen bewegen sich zwischen 25 Orten
spektrum.de, 20.06.2018
Laura Alessandretti, Piotr Sapiezynski, Vedran Sekara, Sune Lehmann & Andrea Baronchelli
Evidence for a conserved quantity in human mobility
Nature Human Behaviour, 18.06.2018 

Зреферувала С. К.

 

24.06.2018