Американські спеціалісти зі студії SITU Research та наукового центру з прав людини Університету Карнегі-Меллона створили віртуальну реконструкцію розстрілів на Майдані 20 лютого 2014 року, використавши технологію трипросторових візуальних ефектів. Дослідження дозволило встановити сектор, з якого здійснювали обстріли у бік мітингувальників, – вбивці з "Беркута" сиділи за барикадою на вулиці Інститутській, як і встановило офіційне слідство.
Про це на прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі заявили адвокати родин Небесної сотні та учасники дослідження.
3D-моделювання дозволяє прокласти точну траєкторію в бік вбивці
"Це результат понад дворічної роботи, яка включила у себе попередню роботу українських адвокатів та експертну роботу американських партнерів, які, застосувавши найсучасніші технології цифрового аналізу, змогли зробити суттєвий крок вперед у формування такої доказової бази", – зазначив виконавчий директор фонду "Відродження" Олександр Сушко.
Дослідження виконали на базі 520 відеоподій, знятих без будь-яких часових маркерів (нагадаємо, паралельно цю роботу робила українська група Talionis).
Місця вбивств на Інститутській
"Платформа, яку ми сьогодні презентуємо, і аналіз даних ґрунтуються на відео, які були надані адвокатами родин Небесної сотні – майже 65 годин відео, 2D-план Києва, 3D-точкова хмара місць подій та протоколи патологоанатомічних досліджень", – розповіла Тетяна Печончик із Центру інформації про права людини.
Дослідження дозволило реконструювати події, які спричинили до загибелі трьох мітингувальників – Ігоря Дмитріва, Андрія Дигдаловича та Юрія Паращука.
"Ми розуміли, що одним із перших завдань була синхронізація того надзвичайно великого масиву відео, яке знімали різні люди з різних точок, у різний час. Встановити, в який саме проміжок часу і з якого місця знімали ці події, було дуже складно", – прокоментував Павло Дикань, адвокат родин Небесної сотні.
Результати аналізу передали для ознайомлення сторонам провадження – прокуратурі, а також захисникам обвинувачених співробітників "Беркуту".
"Як ці висновки розглядатиме суд – чи як прямий доказ, чи непрямий доказ – це вже питання до суду. Ми вважаємо, що цей доказ, у сукупності з іншими доказами потерпілих, підтримуватиме те обвинувачення, яке висунуто проти наразі п'яти осіб, які перебувають під вартою. Цей висновок підтверджує усі ті висновки, які уже є у матеріалах справи", – розповіла адвокат Олександра Яценко.
08.06.2018