Talionis Group опублікувала новий фільм із посекундною відеореконструкцією розстрілів на Майдані.

 

На каналі Talionis Group відеоресурсу YouTube з'явилося нове відео розстрілу Небесної сотні 20 лютого 2014 року з посекундною відеореконструкцією.

 

У повідомленні автора, котре цитує аґенція УНІАН, сказано, що це відео – "оновлена та суттєво доповнена редакція попередньої роботи «Висота Жовтневий»".

 

"Проводиться посекундна (навіть покадрова) відеореконструкція 20 лютого 2014 року від 6:00 до 12:00, окремо буде взято епізод убивства (Володимира) Мельничука о 17-й годині. Реконструкція ділиться на три логічні частини; цього разу виходить найголовніша, друга частина для проміжку 8:53–11:00. За цей час вбито 45 із 48-ми мітингувальників (всі з них були неозброєні), та 2 правоохоронці".

 

Зі слів автора, "в даній роботі синхронізовані 4 камери відеонагляду та величезна кількість відео- та фотоматеріалів, – близько 100 авторств. Визначені похибки часу кожного фотоапарата та відеокамери. 80% відеоматеріалу та повністю фотоматеріал синхронізовано за унікальними відеоознаками – наприклад, спалахами чи унікальними рухами. Для цих 80% похибка синхронізації становить не більше 0,1 с. Інших 20% синхронізовано за звуком, але з урахуванням затримки звуку від аудіоджерела. Похибка для цих 20% становить не більше 0,25 с".

 

Автор відео стверджує, що завдяки цьому матеріалу "можна відстежити будь-кого, хто ідентифікований хоча б на одному кадрі чи фото; можна побачити, що відбувалось у всіх куточках Майдану Незалежності і вулиці Інститутської в один і той самий момент часу, а головне – ці результати дають можливість кожному робити висновки про розвиток подій та тих, хто стріляв".

 

Окрім того, він звертається до учасників Революції гідності, які 20 лютого три роки тому були поранені на Майдані, але нікуди не зверталися з цього приводу, все ж таки дати про себе знати адвокатам Небесної сотні. "Зареєстровано лише 80 вогнепально поранених з боку мітингувальників. Їх, вважаю, більше. Не всі звернулись і не всі отримали статус потерпілих. Прохання, щоби вони це зробили, звернувшись до тих, хто веде розслідування (ГПУ, адвокати потерпілих). Важливо, щоби відшукались всі свідки поранень і вбивств", – зазначає автор відео.

 

Також він просить людей, які порозбирали на сувеніри кулі та гільзи з місця розстрілу, передати їх розслідувачам справи про вбивства на Майдані. "Мегаважливо: люди порозбирали собі на сувеніри дуже багато куль та гільз, прострілених предметів – прохання надати їх тим, хто розслідує ці події. Так само, як і фото- та відеоматеріали, на яких зафіксовані події", – закликає автор фільму.

 

20.02.2017