PEN-клуб закликав звільнити Сенцова.

 

Американський ПЕН-клуб написав відкритого листа президенту Росії Владіміру Путіну з вимогою звільнити українського політв'язня і режисера Олега Сенцова.

 

Лист опубліковано на сайті американського PEN'у. Серед підписантів – Герта Мюллер, Салман Рушді, Ієн Макюен, Крістіан Аманпур (загалом 48 осіб).

 

Акція на підтримку Олега Сенцова на львівському конґресі PEN

 

"14 травня Сенцов оголосив про початок безстрокового голодування, заявляючи, що єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які зараз перебувають на території Російської Федерації". Це сміливе, але небезпечне рішення. В колонії, на крайній півночі, де перебуває Сенцов зі своїм погіршеним станом здоров'я, невідомо, чи зможе він вижити. Потреба в діях є, отже. невідкладною", – наголошують автори.

 

Звернення також адресоване очільнику FIFA, адже в Росії наступного тижня стартує Чемпіонат світу з футболу.

 

"В дусі цієї глобальної об'єднавчої події ми закликаємо вас скористатися можливістю, щоб зробити сильну заяву, негайно і беззастережно звільнивши Олега Сенцова. Від цього залежить його життя", – йдеться у листі.

 

Також із закликом звільнити виступив санкт-петербурзький центр (фактично, єдиний виразник справжнього PEN'у в Росії). 

 

"Ми вимагаємо негайно відправити Сенцова на його батьківщину, в Україну. Смерть Олега Сенцова стане ганьбою для Росії і назавжди заплямує тих, хто міг би його врятувати, та не врятував", – ідеться у заяві, підписаній також кількома іншими незалежними мистецькими російськими організаціями.

 

07.06.2018