МВФ назвав критично важливі умови для отримання траншу Україною.

 

Ухвалення закону про антикорупційний суд із поправками, які забезпечать його повну відповідність рекомендаціям Венеційської комісії, є критично важливим для продовження кредитування України з боку Міжнародного валютного фонду.

 

Про це заявив директор департаменту комунікацій МВФ Джеррі Райс на брифінгу у Вашингтоні, інформує аґенція УНІАН.

 

"Більше прогресу має бути забезпечено за низкою напрямів. Це включає енергетичний сектор, фіскальну політику, ухвалення закону, що створює сильний і незалежний антикорупційний суд. Останнє – критично важливе. Необхідні поправки мають внести для забезпечення повної відповідності останньої версії закону зобов'язанням і рекомендаціям Венеційської комісії Ради Європи", – сказав він.

 

Представник МВФ особливо підкреслив важливість виконання Україною зобов'язань зі створення антикорупційного суду.

 

Нагадаємо, 1 березня 2018 року Верховна Рада в першому читанні ухвалила проект закону "Про Вищий антикорупційний суд" (№7440), внесений Президентом Петром Порошенком.

 

Ключовою претензією міжнародних партнерів України та громадських організацій до законопроекту про антикорупційний суд, внесений Президентом, є обмеження ролі міжнародних експертів до рекомендаційної функції в процесі відбору і призначення суддів.

 

На думку міжнародних партнерів, включаючи Міжнародний валютний фонд, повноцінна роль міжнародних експертів у призначенні суддів є запорукою незалежності антикорупційного суду та його здатності ефективно виконувати свої функції.

 

17.05.2018