Бельгійський суд заблокував депортацію каталонських політиків.

Судді в Брюсселі покликалися на формальну помилку іспанської прокуратури.

 

 

Суд в Брюсселі в середу, 16 травня, відмовився видати Іспанії трьох колишніх каталонських міністрів, котрі залишили країну після референдуму про незалежність автономії. Як обґрунтування свого рішення, суд покликався на формальну хибу – відсутність національного ордера на арешт, який відповідав би європейському ордеру на арешт, ініційованому Іспанією. Про це подає видання Spiegel Online.

 

Для уряду в Мадриді це рішення рівноцінне болісній поразці. Своєю чергою, колишній голова Каталонської реґіональної адміністрації Карлес Пучдемон заявив про «добрі новини». «Бельгійська юстиція відмовила у екстрадиції каталонських міністрів-еміґрантів, якої домагалася Іспанія. Європа надала право на справедливий процес, незалежно від політичних поглядів», – написав він на своїй сторінці у Twitter.

 

Мадрид просив Брюссель про депортацію екс-міністрки сільського господарства Каталонії Мерічель Серрі (Meritxell Serret) екс-міністра культури Луїса Пуча-і-Ґорді (Lluís Puig i Gordi) і екс-міністра охорони здоров'я Тоні Коміна (Toni Comín). Політики виїхали до Бельгії разом з Карлесом Пучдемоном наприкінці жовтня 2017 року. Влада Іспанії звинуватила всіх трьох у розтраті бюджетних коштів. Окрім цього, Коміна, як і Пучдемона, звинувачують в антидержавному заколоті.

 

Нагадаємо, що на початку листопада 2017 року центральний іспанський уряд відправив до демісії всю каталонську адміністрацію і позбавив повноважень реґіональний парламент. Судові органи Іспанії порушили справи проти низки каталонських політиків.

 

25 березня Пучдемона затримали в Німеччині, але незабаром його відпустили під підписку про невиїзд.

16.05.2018