Уряд змінив правила субсидій – 15-20% українців втратять пільги.

 

Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку нарахування субсидій, унаслідок котрих 15-20% домогосподарств утратять свої пільги.

 

Про це йдеться у повідомленні на сайті уряду.

 

"Зміни в програмі скоротять випадки зловживань, які, на жаль, стали непоодинокими і про які неодноразово повідомляли ЗМІ. Ті, хто справді потребуватиме допомоги, її отримуватимуть і надалі. Натомість люди, які просто приховують свої статки, не зможуть користуватися програмою і паразитувати за кошт платників податків", – прокоментували в Кабміні.

 

Зокрема, відтепер субсидію не призначатимуть у випадку, якщо у власності сім’ї є новий автомобіль, котрому менше п’яти років (крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення).

 

Також при нарахуванні субсидії враховуватимуть наявність житла, котре здається в оренду: орендатори муситимуть вказувати це в деклараціях про доходи – в новій графі "інші доходи".

 

"У містах-мільйонниках нерідкими стали випадки здачі квартир в оренду із своєрідним бонусом – оформленою субсидією на комунальні послуги. При цьому власники помешкання не тільки отримують доходи, а й мають транспортні засоби або інші предмети розкоші", – прокоментували в уряді.

 

Також субсидію не призначатимуть власникам нерухомості з великою житловою площею.

 

"Є помешкання, які виходять за рамки середньостатистичних та відносяться до категорії «преміум-класу». До недавнього часу на них також оформлялися субсидії – на підставі того, що прописувалася там одинока пенсіонерка з мінімальною пенсією. Вона, цілком очевидно, була не здатна оплатити повну вартість послуг і зверталася до комісії щодо надання субсидії на понаднормативну площу. З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія відміняється, якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку  – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі", – пояснили в Кабміні.

 

Уряд також встановив нові вимоги для заробітчан – субсидіанти не зможуть видавати себе за безробітних.

 

"Чимало українців працюють за кордоном, але при цьому звертаються за призначенням субсидій, декларуючи нульові доходи. Тепер тим, хто є дійсно безробітним, необхідно буде стати на облік до Центру зайнятості. А тим людям працездатного віку, хто претендує на субсидію, але не реєструється як безробітний, бо насправді працює без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматом рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень", – зазначили в уряді.

 

Директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко заявив, що приблизно 15-20% тих, хто сьогодні отримує субсидії, можуть втратити право на пільги з початку нового опалювального сезону. "Передбачено більше стимулів для того, щоб наші працездатні громадяни, які не працюють, все-таки вирішували питання щодо свого працевлаштування й отримання доходів. І головне, щоб вони ці доходи показували", – зазначив Музиченко у коментарі "Громадському радіо".

 

30.04.2018