Перед виборами уряд роздасть монетизовані субсидії "живими грішми".

 

Кабінет Міністрів України має намір внести зміни в систему монетизації житлових субсидій, передбачивши їхню виплату в грошовій формі вже з березня 2019 року.

 

Про це повідомляє видання "РБК-Україна" з покликом на міністра соціальної політики Андрія Реву.

 

"Була нарада у Президента України за участю прем'єр-міністра, низки міністрів, зацікавлених сторін, як "Укрпошта", "Нафтогаз", Пенсійний фонд, громадських організацій, представників ОСББ. Було ухвалено політичне рішення про те, щоб тих людей, яким субсидія призначена з жовтня, перевести на грошові розрахунки вже у готівковій формі з березня", – розповів Рева.

 

Коментуючи доцільність такого кроку, міністр соціальної політики сказав, що субсидії "живими грішми" потрібні для апробації ідеї. "Це робиться для того, щоб до травня розуміти, який механізм є ефективнішим. Безготівковий механізм ми запустили з 1 січня, а тепер опрацьовуємо готівковий – в експериментальному порядку всім видати гроші і подивитися, як це буде працювати", – сказав Андрій Рева.

 

З його слів, паралельно запустять два механізми монетизації – готівковий і безготівковий. "Сьогодні у нас 4 мільйони одержувачів субсидій, середній розмір субсидії становить 1,5 тисячі гривень (в опалювальний період, – Z). Це 6 млрд гривень місячно будемо видавати готівкою", – підрахував Рева.

 

У безготівковій формі субсидії отримуватимуть ті громадяни, які звернулися до управління соціального захисту вже після 1 січня 2019 року.

 

Нагадаємо, в Україні з 1 січня 2019 року розпочався перший етап монетизації субсидій.

 

16.01.2019