У середмісті з’явиться водне плесо.

 

У Львові оновлять простір під Глинянською брамою, що веде з Бернардинського дворика до площі Митної, передає Zaxid.net.

 

За новим проектом, що замовило управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, рів під брамою наповнять водою, а міст відреставрують.

 

«Рів, який є під брамою, імітує класичні рови, які колись копали перед оборонними спорудами. Але, на жаль, зараз він перетворився на смітник. Серед цікавих ідей впорядкування місць навколо Бернардинів, які ми отримали з міжнародного конкурсу у 2012 році, нам сподобалась ідея наповнити цей рів водою. Це буде водне плесо, я б не називала його фонтаном», – розповіла начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

 

«Також ми відреставруємо місток, який веде з Глинянської брами до Митної. Ми залишимо його дерев'яним, щоб зберегти його автентичність. Сам простір ми замостимо новою тротуарною плиткою та встановимо на ньому нові лавки. Сходи, які ведуть до вул. Підвальної, кілька років тому відновили за спонсорські кошти, тож ми їх не чіпатимемо», – додала Лілія Онищенко.

 

Терміни виконання робіт озвучать вже після того, як завершать проект. Розробкою проекту займається ПП «Науково-виробнича фірма "Рутенія"», що належить Ользі Криворучко, доньці колишнього головного архітектора Львова Юрія Криворучка. Саме ця фірма розробляла проекти реконструкції площі Митної, площі Св. Теодора та площі Старий Ринок. Ольга Криворучко також є засновницею ГО Urbanideas.

27.04.2018