Норвежці досліджують можливість будівництва малих ГЕС на річках області.

 

На Львівщині фахівці Директорату водних ресурсів та енергетики Норвегії мають намір реалізувати пілотний проект щодо оцінки потенціалу водних ресурсів краю для побудови малих гідроелектростанцій, передає Zaxid.net.

 

Упродовж 23-25 квітня вони перебували з візитом на Львівщині у межах міжурядової співпраці. Зокрема, вони відвідали потенційні місця розташування малих ГЕС на р. Дністер біля с. Довге на Дрогобиччині та на р. Опір біля с. Верхнє Синьовидне у Сколівському районі, повідомив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА Михайло Мельник.

 

«На Львівщині зараз працює дві малі гідроелектростанції – у с. Явора Турківському районі і в с. Новошичі у Дрогобицькому районі. Ще одну почали будувати у Бориславі, триває будівництво у с. Ульвівок Сокальського району. На стадії проектування – мала гідроелектростанція у Добротворі та у с. Довге Самбірського району. Загалом на Львівщині є близько 30 потенційних місць, де можуть бути розміщені такі об’єкти», – розповів чиновник.

 

Відтак на місцях, потенційно придатних для будівництва малих ГЕС, встановлять обладнання, що допоможе оцінити обсяги проходження води, перепади висот на місцевості тощо.

 

Окрім цього, норвежці проаналізують українську нормативно-правову базу з питань будівництва та нададуть пропозиції щодо спрощення залучення інвестицій у сфері гідроенергетики та можливості запровадження ліцензування такої діяльності. Також вони ділитимуться досвідом, як реалізувати такі проекти без шкоди довкіллю.

 

«Зараз норвежці отримали від нас інформацію і опрацьовуватимуть її. У вересні вони очікують отримати кошти від міністерства нафти та енергетики на початок проекту в Україні. Львівщина буде однією з пілотних областей», – уточнив Михайло Мельник.

26.04.2018