Порошенко готує вихід України із СНД.

 

Президент України Петро Порошенко пропонує Кабінетові Міністрів України підготувати спільні пропозиції щодо офіційного припинення участі держави в СНД.

 

Про це Порошенко заявив у своєму виступі на XI Київському безпековому форумі у четвер, повідомила аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

"Оскільки Україна ніколи не була і не є зараз членом СНД і з огляду на відмову цієї структури – СНД – засудити російську агресію, просив би, щоб ми спільно з урядом підготували пропозиції щодо офіційного припинення нашої участі в статутних органах СНД, як і остаточного закриття українського представництва при відповідних інституціях у Мінську ", – сказав Порошенко.

 

Президент також вважає за необхідне провести інвентаризацію всієї нормативно-правової бази, складеної Україною в рамках СНД, на відповідність національним інтересам держави.

 

Порошенко також закликав іноземних партнерів переглянути договірні зобов'язання з РФ на предмет "чутливих сфер співпраці".

 

Також голова держави виступає за припинення окремих положень Договору про дружбу з Росією. Президент готовий зареєструвати у Верховній Раді відповідний законопроект.

 

"Я внесу до українського парламенту проект закону про негайне одностороннє припинення дії окремих положень Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Росією в частині, в якій дія цього договору несумісна з національними інтересами держави та реалізацією нашого українського права на самооборону", – сказав Порошенко.

 

Він наголосив, що така можливість надається Україні міжнародним правом і вже ніхто не заперечує того, що через російську агресію окремі статті базового Договору стали "одіозними анахронізмами", цитує аґенція "Укрінформ".

 

12.04.2018