Містяни вшанували пам’ять в’язнів табору «Шталаг-328».

 

Сьогодні, 11 квітня, у Львові відбулися скорботні заходи на території колишнього концентраційного табору для військовополонених «Шталаг-328», інформує прес-служба Львівської облдержадміністрації.

 

Поминальні заходи щороку відбуваються з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів.

 

«Часто ми не договорюємо всієї правди про це місце і про те, що тут відбувалося. Тут було знищено більш як 140 тисяч людей. До того ж це були військовополонені різних національностей. Мені було 9 років, коли ці всі події відбувалися, і я пам’ятаю як їх, роззброєних, вели вулицями Львова», – поділився спогадами Почесний голова Всеукраїнського Товариства політичних в'язнів і репресованих Петро Франко.

 

Біля пам’ятного хреста, що розташований в межах комплексу «Цитадель», громадськість запалила лампадки та поклала квіти. Відбулась і поминальна молитва.

 

Щороку 11 квітня громадські організації, окремі органи влади в Україні та колишніх республіках Радянського Союзу відзначають Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів. Саме у цей день у 1945 році американські війська увійшли на територію Бухенвальду. 

 

Концентраційний табір Бухенвальд, в’язнями якого за 8 років стали 239 тис. людей, був побудований поблизу міста Веймар і почав функціонувати 19 липня 1937 року. Спочатку тут були німецькі політв'язні, пізніше, в роки Другої світової війни, і представники багатьох інших національностей. Велика кількість  ув'язнених загинула вже в період будівництва табору, що велося без використання механізмів.

 

В Україні зафіксовано майже 300 місць масових страт населення, діяло 180 концтаборів, існувало 50 гетто.

 

Голодом і насильством в Україні винищено приблизно 4,5 млн людей. Усього протягом 1941-1944 pp. з України на каторжні роботи до Німеччини було вивезено 2,5 млн людей.

 

Найбільшими місцями загибелі мирних громадян були Бабин Яр у Києві, Дробицький Яр у Харкові, Доманівка і Богданівка на Одещині.

 

У Львові в 1941-1944 роках було три концентраційні табори: Янівський, Єврейське гетто і табір для військовополонених «Шталаг-328», розташований у центрі Львова на території оборонного комплексу XIX ст. «Цитадель».

 

Встановлено, що в таборі «Шталаг-328» утримували 284 тис. в’язнів різних національностей: українці, росіяни, євреї, італійці, поляки, бельгійці, білоруси, голландці та представники інших народів.

11.04.2018