Капітан кримського судна "Норд" вийшов з-під варти.

 

Капітана заарештованого керченського судна "Норд" Володимира Горбенка пізно ввечері 5 квітня відпустили з-під варти в будівлі Херсонського міського суду.

 

Про це повідомляє кореспондент видання "Крим.Реалії".

 

Зі слів адвокатів, Горбенка відпустили у зв'язку із закінченням терміну затримання за рішенням із метою приведення до суду для обрання запобіжного заходу.

 

Із будівлі суду Володимир Горбенко разом із адвокатами подався до однієї з херсонських лікарень для обстеження стану здоров'я.

 

Постійний представник президента України в Криму Борис Бабін розкритикував рішення суду, а також обурився слабкістю представників державного обвинувачення, саркастично назвавши ухвалу суду "феєричним успіхом".

 

"Адвокати у справі легко процесуально переграли (сподіваюся, що тимчасово!) державне звинувачення, яке на сьогодні стало, на жаль, очевидно найслабкішою ланкою у "кримських" кримінальних провадженнях. Бо реальні кримінальні провадження з живими, а не заочними чи давно померлими підозрюваними, – вони такі: там адвокати бувають... з непоганим фінансуванням", – написав Бабін на своїй сторінці у Facebook.

 

Представник президента повідомив, що ініціюватиме "відповідні питання" "організаційного, кадрового та антикорупційного характеру". "Така процесуальна імпотенція – це щось. Коли реальні вмілі та рішучі дії ДПС та СБ учергове множаться на "нуль" в суді – мовчати вже не маємо права. Подивимось, чи зміниться найближчим часом ситуація у бік дотримання законності", – обурився Борис Бабін.

 

Нагадаємо, 25 березня Держприкордонслужба України затримала в акваторії Азовського моря риболовецьке судно під прапором Росії.

 

30 березня український суд заарештував судно "Норд". Прокуратура АРК порушила кримінальне провадження за фактом виходу судна "Норд" із закритого українським урядом порту в місті Керч.

 

У відповідь управління ФСБ Росії в анексованому Криму порушило кримінальну справу проти співробітників Держприкордонслужби України. МЗС Росії заявило, що українські прикордонники "уподібнилися до сомалійських піратів". Російські медії з покликом на анонімні джерела повідомили про те, що РФ може ввести в акваторію Азовського моря бойові судна чорноморського флоту для "дахування" цивільних суден.

 

 

06.04.2018