Зимова олімпійська легенда Уле-Ейнар Бйорндален оголосив про завершення кар'єри.

Норвезький біатлоніст пояснив свій крок проблемами зі здоров'ям.

 

 

Про своє рішення піти з великого спорту восьмиразовий олімпійський чемпіон Уле-Ейнар Бйорндален (Ole Einar Bjørndalen) оголосив на спеціально скликаній прес-конференції. «Я б хотів сказати, що втомився від біатлону. Але це не так. Я, як і раніше, мотивований і охоче виступав би ще кілька років. Але зараз хочу піти за порадою лікарів і родини. І я це роблю», – розповів 44-річний норвежець.

 

Як пояснив спортсмен, у період літньої підготовки в нього трапилися два напади миготливої ​​аритмії, ще один стався на початку сезону 2017/18 років. Однак проблеми виникали не під час тренувань, тож біатлоніст вважав, що зможе продовжити виступати. Про це повідомило норвезьке видання Dagbladet.

 

Бйорндален дебютував на Олімпійських іграх у Ліллегаммері 1994 року. Він встиг взяти участь у шести зимових Олімпіадах. Тривалий час утримував звання найтитулованішого атлета зимових видів спорту. Загалом Бйорндален завоював 13 олімпійських медалей – вісім золотих, чотири срібних і одну бронзову. Зокрема, чотири перемоги в чотирьох дисциплінах Бйорндален здобув на Олімпійських іграх 2002 року в Солт-Лейк-Сіті, ставши єдиним у світі абсолютним олімпійським чемпіоном з біатлону. На 23-х чемпіонатах світу норвежець виграв 45 медалей, 20 з яких – найвищого ґатунку. За свою спортивну кар'єру він здобув рекордні 95 особистих перемог на етапах Кубка світу з біатлону і шість разів вигравав його загальний залік. У норвезькому місті Сімостранде, де Бйорндален зростав, йому встановили пам'ятник.

 

Щоправда, на Зимову олімпіаду до південнокорейського Пхьончхана, яка відбулася в лютому 2018 року, біатлоніст не потрапив, оскільки не пройшов відбір. За іронією долі, саме на цих Іграх його рекорд за кількістю олімпійських нагород було побито. Причому Бйорндалена обійшла його ж співвітчизниця – норвезька лижниця Маріт Бйорґен (Marit Bjørgen).

03.04.2018