Парламентський комітет змарнував засідання для скасування е-декларування активістів.

 

Засідання комітету Верховної Ради з запобігання та протидії корупції, на котрому депутати мали розглянути законопроект, що звільняє від заповнення електронних декларацій представників громадських об'єднань, не відбулося через відсутність кворуму.

 

Про це повідомляє аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

"Засідання не було, оскільки не було кворуму", – повідомив голова підкомітету із питань міжнародної співпраці та імплементації антикорупційного законодавства Сергій Лещенко.

 

Засідання комітету планували провести у понеділок, щоб у вівторок Верховна Рада України могла розглянути законопроект №8209-1 про внесення змін до закону України про запобігання корупції, котрий стосується звільнення окремих категорій осіб від виконання вимог фінансового контролю.

 

Законопроект №8209-1 зареєстрували у Верховній Раді 2 квітня. Його автори – зокрема, голова парламенту Андрій Парубій, перший заступник спікера Ірина Геращенко, віце-спікер Оксана Сироід – пропонують вилучити зі списку осіб, які зобов'язані подавати електронні декларації, представників громадських об'єднань, наукових установ, навчальних закладів, експертів відповідних кваліфікацій, інших осіб, які входять до Громадської ради доброчесності, створених відповідно до закону України про судоустрій і статус суддів громадських рад, рад громадського контролю.

 

Згідно із запропонованими змінами, іноземці, які є нерезидентами і входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства, також будуть звільнені від заповнення цієї декларації.

 

"Українська правда" пише, що інший проект закону (№8209) був зареєстрований іще 29 березня. Він, зокрема, пропонує звільнити представників антикорупційних організацій від адміністративної та кримінальної відповідальності за невиконання вимог Закону України "Про запобігання корупції" щодо подання декларацій.

 

Представник президента у парламенті Ірина Луценко заявила, що, оскільки вже всі побачили, "хто є хто", то можна відміняти е-декларування.

 

"Позиція фракції – відміняти е-декларування. Суспільство вже побачило по 1,5 мільйона в рік доходів у антикорупціонерів – більше, ніж у президента, прем'єра, генпрокурора. І позики, які були взяті у подружок всяких різних своїх..." – сказала вона в ефірі телеканалу "112-Україна".

 

"Хлопці на допомогу наших міжнародних партнерів живуть непогано. Доходи мають хороші. Тобто є за що критикувати і бути антикорупціонером. Думаю, вони себе добре почувають. У владу вони не йдуть, у депутати поки що не можуть. От вони на тих великих європейських грошах і піаряться", – додала представник президента.

 

Луценко не виключила, що депутати зможуть внести до порядку денного проекти про скасування декларування для громадських діячів у вівторок.

 

02.04.2018