У місті з’явиться «Освітній простір для технічної та ІТ-освіти для дітей і підлітків».

 

2 квітня в Івано-Франківську розпочне роботу «Освітній простір для технічної та ІТ-освіти для дітей і підлітків», передає Фіртка.

 

Вчитись тут зможуть діти, підлітки та вчителі інформатики.

 

«Особливістю цього простору стане акцент на підтримці та ранній професійній орієнтації дівчат в технічній та ІТ-сфері, які мають становити не менш як половину навчальних груп. Ще й досі дівчат часто вилучають з переліку претенденток на ролі майбутніх винахідниць, інноваторок та технічних спеціалісток, обмежуючи їхній розвиток іншими «гуманітарними» освітніми траєкторіями.

 

Часом своїми необережними діями чи словами це роблять інші люди – вчителі, батьки або однолітки. Часом самі дівчата обмежують свої можливості, не маючи підтримки позитивних рольових моделей. Часом ці вузькі доріжки «прокладаються» та закріплюються медійними картинками та суспільною думкою. А часом причиною цьому є застарілі підходи ранньої профорієнтації та неефективні навчальні методи, які не справляються з завданням «розбудити» в дівчатах (та в хлопцях) технічну цікавість та прагнення до нових відкриттів», – кажуть організатори проекту.

 

В рамках цього задуму партнери проекту апробовуватимуть інновативні навчальні моделі та методи; ділитимуться такими методиками з викладачами шкіл та позашкільних навчальних закладів; формуватимуть спільноту освітніх експертів, які працюють в полі технічної та ІТ-освіти для дітей та підлітків; створять сучасне дружнє середовище у вигляді центру неформальної технічної освіти на базі проекту «Промприлад.Реновація».

 

Проект супроводжуватиметься інтенсивною комунікацією та дискусією про можливості дівчат в технічній та ІТ-сфері, а також створенням умов та мотивації, щоб вони спробували себе в цій сфері.

 

Проект реалізують: ГО «Інша освіта», Івано-Франківський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, ГО «Івано-Франківський ІТ-кластер» у співпраці з освітнім проектом «РобоклубІФ» за партнерства з MitOst e.V. та «Промприлад.Реновація».

30.03.2018