У середмісті знімали приквел стрічки «Червоний».

 

Днями у містечку Бережани на Тернопіллі відбулись зйомки фільму «Червоний. Без лінії фронту» – приквелу стрічки «Червоний» режисера Зази Буадзе, створеного за мотивами однойменного роману Андрія Кокотюхи, передає Наш день.

 

Близько 200 містян випробували себе у ролі акторів. У середмісті з’явилися ярмарок і ковзанка, зникли сучасні вивіски, а натомість вирувала атмосфера 1930-х років.

 

Приквел до фільму «Червоний» – це історія головного героя Данила Червоного до того часу, як він потрапить у табір. Режисером фільму знову став Заза Буадзе. Із акторів із першого фільму до нової частини приквелу перейшов Микола Береза («Червоний») та Олег Стефан («Ворон»).

 

Події у фільмі «Червоний. Без лінії фронту» розгортатимуться в період з 1935 по 1945 роки на територіях, що зараз належать до Тернопільської та Волинської областей. Вперше на великому екрані – життя українців у міжвоєнний період, протистояння патріотів репресіям польських, німецьких та російсько-радянських окупантів. Данило Червоний пройде шлях від студента Кременецького ліцею до командира загону Української повстанської армії. Зустріне кохання, здобуде перемоги, зіткнеться зі зрадою та виправить власні помилки.

 

«У Бережанах знімали одну з головних сцен фільму. Тут відбувається  бойова ініціація – перша бойова операція студента Кременецького ліцею Данила Червоного», – розповів режисер стрічки Заза Буадзе.

 

«Події цього епізоду фільму відбувалися у 1935 році взимку. Повністю відтворили атмосферу різдвяного ярмарку за допомогою старих світлин. Підготовка тривала близько двох тижнів – насправді це складний і клопіткий процес. Центральні вулиці перекрили, магазини у середмісті також не працювали. Демонтували яскраві сучасні рекламні вивіски і замінили старовинними. Працювали два десятки волонтерів, поліція, охоронна фірма, щоб забезпечити порядок», – розповідає заступник міського голови Бережан Олег Захарків.

 

«Червоний. Без лінії фронту» на Тернопільщині ще зніматимуть у Кременці й Тернополі. А в Бережани знімальна група повернеться ще влітку – тут вони приглянули одну з найстаріших вулиць міста – Валову – і там планують відзняти ще кілька епізодів.

 

«Фільм дав поштовх до багатьох справ на майбутнє. Ми побачили недоліки і плюси нашого міста. Зрозуміли, що потрібно відкрити кінотеатр у Бережанах. Також у місті буде створена група, що, в разі потреби, буде займатися організацією зйомок фільму в місті – вже маємо доволі значні напрацювання у цій сфері. Також мерія отримала стимул ще більше працювати над збереженням історичного обличчя міста. Ми побачили, який вигляд має центр Бережан без яскравої реклами і як на практиці це можна змінити на краще. А ще плануємо наступного року організувати у центрі міста різдвяний ярмарок, ковзанку і льодові фігури. Думаю, цю традицію потрібно відродити у Бережанах», – підсумував Олег Захарків.

 

Прем’єру фільму запланували на 2019 рік. Бюджет стрічки становить 43,9 млн. З них 22,8 млн грн надало Державне агентство України з питань кіно.


Зйомки приквелу стрічки "Червоний" у Бережанах на Тернопіллі. Фото: Зіна Токарська/Наш день

28.02.2018