Плюс інфантилізація всієї країни

Спостерігаючи за вчинками деяких вітчизняних політиків, доходиш висновку, що дитинство в них було достатньо важким і зараз ці дорослі люди надолужують втрачене.

 

Охорона тижня

 

 

«Ти мені пасочки поваляв, то я тобі в компот плюнув» – такою дитячою логікою, очевидно, керувався міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, коли вирішив зняти охорону з судів. Події розвивалися таким чином: Шевченківський районний суд Києва не обрав запобіжного заходу у вигляді взяття під варту активісту, який завдав вогнепального поранення поліцейському біля Солом'янського районного суду Києва 15 лютого. Активіст, до речі, стрельнув в правоохоронця з пістолета, яким його нагородив сам Аваков. Загалом, «пасочки поваляли», і міністр заявив:

«За умов, що склалися, фактичного саботажу суддів і судової адміністрації, буду вносити проект постанови Кабміну про припинення функцій охорони судових установ з боку Нацполіції і Нацгвардії. Нехай тепер охороняють себе самі, якщо у перехідному періоді вважають вогнепальне поранення поліцейського дрібною провиною».

 

Бійці національної гвардії потім справді не вийшли пильнувати за спокоєм служителів Феміди, але згодом ситуація нормалізувалася і скандал замели під хідник. Проте можна не сумніватися, що імпульсивний Аваков ще знайде «компот», в який постарається «плюнути».

 

 

Інтим тижня

 

 

Пубертатний період для хлопців несе купу проблем. Наприклад, прищі по всій фізіономії чи нестримне бажання підглядати за однокласницями в роздягальні після уроків фізкультури. Прищі переважно минають, а охота дивитися на представниць протилежної статі в неодягнутому вигляді може затриматися в мозку хлопчика на дуже довго.

Дурна історія відбулася знов в суді, бо в тих установах, напевно, щось пороблено.

 

До довгограючого процесу під назвою «Заочний суд над президентом-втікачем Януковичем» судді вирішили залучити чинного главу держави Порошенка. Як свідок Петро Олексійович мав з’явитися в обителі Феміди, а компетентні органи у вигляді поліції, Нацгвардії і Управління державної охорони мусіли зробити цей процес максимально комфортним для нього.

 

Російське прислів’я стверджує: примусь дурня Богу молитися, то він лоба розтрощить. Але в цьому контексті актуальніший узбецький фольклор, згідно з яким – коли дурня попросиш принести тюбетейку, то він принесе її разом з головою. Правоохоронці з фанатизмом поставилися до виконання своїх функціональних обов’язків і ретельно обшукували журналістів, яких на імпрезу прибуло чимало (не кожного дня побачиш Президента в суді). Жінок-журналісток обнишпорювали особливо ретельно на предмет того, у що вони вдягнуті, і просили показати, що в них там під куртками, светрами і т.д.

 

Прискіпливість поліцейських була пов’язана з нещодавнім казусом у Відні, де перед Порошенком оголеними персами потрусила якась активістка FEMEN. Тепер, аби обійшлося без провокації, правоохоронці мали виявити зловмисницю заздалегідь і заодно змогли трохи подивитися на жіночі принади.

 

Палицю вони перегнули, стали об’єктом і насмішок, і нищівної критики, а Порошенко в суд – від гріха подалі – не приїхав.

 

 

Самодєлкін тижня

 

 

Буває, приходять батьки додому і застають в квартирі картину «Содом воює з Гоморрою» (посуд невимитий, частина меблів перекинута і підозріло смердить чимсь вибухонебезпечним), на фоні якої їхнє чадо як домашнє завдання майструє якщо не Шатл, то Буран. Тато з мамою вживають відповідних заходів, бо якщо спустити такі вольності на гальмах, то хлопчик виросте і стане міністром інфраструктури України.

 

Структура, яку очолює Володимир Омелян, спочатку анонсувала інформацію про можливий запуск в Україні швидкісних поїздів Hyperloop. Для людей, які з технікою не дружать, нагадаємо, що Hyperloop – то суперсучасна транспортна система винахідника й бізнесмена Ілона Маска. Система може розвивати швидкість до 1000 км на годину, і кожен хлопчик хотів би на такому покататися.

 

Потім в міністерстві опам’яталися і Омелян пояснив, що екранізації творів Жюля Верна з поправкою на ХХІ століття не буде.

«Ми створюємо центр транспортних інновацій «Хайп Юей». В його рамках ми хочемо дати наукове обґрунтування, розробити технологію, яку застосовуватимуть в Україні, і створити тестовий майданчик у місті Дніпро для розвитку цього нового виду транспорту в нашій країні», – сказав міністр.


Дорогам в Україні позаздрив би Ілон Маск, якби їх побачив і від побаченого не зліг з інсультом, а тепер буде «центр транспортних інновацій».

 

 

Переходи тижня

 

 

Діти вірять в Святого Миколая, Діда Мороза, Фею-Хресну і Чарівника з країни Оз, які прийдуть у найвідповідальніший момент і вирішать всі проблеми, а якщо не прийдуть, то проблеми самі собою розсмокчуться, або випадуть в осад. Крім дітей, в таке вірять українські чиновники. Наприклад ті, що мали б займатися євроінтеграцією.

 

В ролі Феї виступали європейці, які в 2014 році дали Україні не абсолютно нефункціональні кришталеві мешти, а майже 30 млн євро для модернізації шести прикордонних пропускних пунктів, розміщених на заході нашої країни.

 

Тепер виявилося, що реалізація програми зазнала невдачі після ряду затримок, прорахунків і перевитрат за участі українських посадовців та підрядників.

 

«Це дуже негативний сигнал... Тому що коли ми говоримо про припинення співпраці з нашими партнерами через власну неспроможність, ми просто самі себе дискредитуємо. Були проблеми, вони пов'язані з ДФС (Державна фіскальна служба). Будемо шукати вихід з цієї ситуації», – прокоментував ситуацію міністр фінансів Олександр Данилюк.

 

Репутація України-Попелюшки і так в очах європейців далека від ідеальної, історія з прикордонним пунктами ще далі відсунула її від балу, де її мав би знайти прекрасний принц.

 

26.02.2018