Геннадія Москаля слід покарати за образу жінки.

 

Віце-прем'єр-міністр України Іванна Климпуш Цинцадзе вимагає притягнути до адміністративної відповідальності голову Закарпатської ОДА Геннадія Москаля через те, що він дозволив собі нецензурно, з персональними образами, висловитися в бік в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун.

 

Про це Климпуш-Цинцадзе написала на своїй сторінці у Facebook.

 

 

"Як член уряду України рішуче засуджую таку поведінку, вважаю її категорично неприйнятною!" – наголосила віце-прем'єр.

 

"Понад те, вважаю, що це образа не тільки міністра, а й усіх у суспільстві, хто не хоче чути нецензурщину. Не кажучи вже про те, що вона звучить від високопосадовця. А про етику спілкування як таку взагалі, здається, забули", – констатувала пані Іванна.

 

Климпуш-Цинцадзе заявила, що з погляду законодавства матюки Москаля є хуліганським проступком, який підпадає під визначення статті 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

"Згадана стаття 173 тягне за дрібне хуліганство – накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб", – зазначила урядовець.

 

Климпуш-Цинцадзе наголосила, що "безкарність викликає потворні форми зловживань". Вона нагадала, що в парламенті неодноразово лунають сексистські вислови – але це не має наслідком жодних дій. Обурилася тим, що в понеділок в Оболонському суді перед допитом президента обшукували жінок і змушували довести, що в них на грудях нема написів у стилі Femen. Климпуш-Цинцадзе закликала урядовців підтримати її й засудити вчинок Москаля.

 

Парламентське міжфракційне об'єднання "Рівні можливості", котре бореться за гендерну рівність, звернулося до Адміністрації президента та Національної аґенції з питань державної служби з вимогою притягнути Геннадія Москаля до дисциплінарної відповідальності, як передбачає закон України "Про державну службу".

 

Міжфракційне об'єднання нагадало Москалю, що честь та гідність громадянина, згідно з Конституцією, визнаються найвищими соціальними цінностями. "Рівні можливості" вимагають від Геннадія Москаля публічних вибачень, а також закликають відомого скализуба у майбутньому під час своїх виступів дотримуватись етичних та правових норм, які гарантують повагу до людської честі, гідності та професійної репутації.

 

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль вилаявся в бік Супрун у четвер на сесії Закарпатської обласної ради, реаґуючи на закиди МОЗу про те, що влада Закарпаття не розмитнила вакцини від кору в належний спосіб.

 

"Подивіться на цю Супрун. Я готую їй відповідь, що їй щеплення треба від дурості… Вчора розповсюдили всі інформаційні агентства її лист: "Є проблеми на Закарпатті, бо та місцева адміністрація, яку очолює Геннадій Москаль, отримали 8000 доз від Угорщини, але не розмитнили їх та завезли контрабандою". Хоча зараз ми виставляємо митниці – все розмитнено. Це що за [...], я вибачаюсь", – бовкнув Москаль.

 

Голова ОДА також зробив натяк на некомпетентність Міністерства освіти та науки, котре теж очолює жінка, в контексті проблем зі законом про освіту. "Скільки ми можем дебілів терпіти в уряді?" – сказав Москаль, згідно з цитатою ТСН.ua.

 

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман насварив у п'ятницю вранці на Москаля за його поведінку. "Сказав йому, що вважаю: він має знайти в собі сили публічно вибачитися перед в.о. міністра охорони здоров'я Уляною Супрун за образливі слова на її адресу", – переповів Гройсман.

 

"Така поведінка неприпустима для високопосадовця і мужчини. Вона не прикрашає чоловіка", – зазначив прем'єр на своїй сторінці у Facebook.

 

На заклик Іванни Климпуш-Цинцадзе засудити поведінку Москаля відгукнулося ще декілька міністрів.

 

Віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко заявив, що оцінку вчинкові Москаля справді повинна дати Аґенція держслужби, але й сам чиновник мусить вибачитися.

 

"Будь-які проблеми – захворювання на кір, наявність або відсутність вакцини – не дають права на неетичну поведінку. Вважаю неприпустимим прояви сексизму й брутального порушення принципів гендерної рівності. Жодного виправдання цьому не може бути!" – написав Зубко у Facebook.

 

"Переконаний, що в умовах нового закону «Про державну службу», курсу на дотримання європейських цінностей Нацдержслужба має провести розслідування щодо цієї ганебної події і дати належну оцінку, крім простого людського вибачення від Геннадія Москаля", – закликав віце-прем'єр.

 

"Це перший та непростий кейс на дотримання європейських принципів, закладених в нових українських законах, особливо де мова йде про державного службовця – представника держави", – зазначив урядовець.

 

Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко закликав впровадити кодекс, котрий дозволив би карати чиновників за порушення етичних норм.

 

"Образливі висловлювання є недопустимими за будь-яких обставин, і це не залежить, з чиїх вуст вони звучать", – наголосив міністр.

 

"Щодо конкретного випадку, то позбавлення голів місцевих державних адміністрацій статусу державних службовців потребує врегулювання цілої низки питань проходження ними служби. Як видно, почати треба зі схвалення кодексу етики їхньої поведінки, за порушення норм якого вони мають нести в обов’язковому порядку відповідальність", – запропонував Саєнко.

 

Тим часом сам Геннадій Москаль заявив, що не планує просити вибачення в Уляни Супрун, поки вона не перепросить за те, що оббрехала Закарпаття.

 

"Перша має попросити вибачення пані Супрун за поширення негативної й недостовірної інформації. Якщо її вибачення будуть щирими, тоді вони будуть і від мене. Якщо ж пані Супрун промовчить, мовчатиму і я", – сказав Москаль.

 

23.02.2018