Уряд однієї зі земель Німеччини вимагає скасувати безвізовий режим для Грузії.

Як обґрунтування називають стрімке зростання шукачів притулку з цієї кавказької країни, причому багато з них нібито мають кримінальне минуле.

 

                                                           Йоахім Штамп

 

«З часу запровадження нового візового режиму кількість охочих отримати азиль з Грузії стрімко зросла на федеральному рівні. Особливо це стало відчутним у Північному Райні-Вестфалії (ПРВ), мешканці цієї землі чимраз частіше висловлюють занепокоєння з цього приводу», – цитує видання Kölner Stadt-Anzeiger листа  міністра з питань інтеграції землі ПРВ Йоахіма Штампа (Joachim Stamp) виконувачу обов'язків міністра внутрішніх справ Німеччини Томасу де Мезьєру (Thomas de Maiziere). 

 

У листі зазначено, що у Німеччині минулого року кількість шукачів притулку з грузинськими паспортами зросла з 170 до 743 осіб на місяць. «Це відповідає чотирикратному зростанню прохачів азилю», – наголосив Штамп. Він закликав від імені уряду землі Північний Райн-Вестфалія припинити дію безвізового режиму між Європейською Унією та Грузією, який був запроваджений минулого року.

 

Міністерство внутрішніх справ Німеччини також визнало, що стрімке зростання кількості шукачів притулку з Грузії є проблемою. Як повідомляє Федеральне управління з кримінальних справ, дехто з грузинських громадян використовує час розгляду їхніх заяв для вчинення «кримінальної діяльності» на території Німеччини.

12.02.2018