Гройсман закликав до зміни виборчої системи і відмови від дуалізму влади.

 

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав чітко визначитися в Україні між парламентсько-президентською та президентсько-парламентською республікою, а також виступив за зміну виборчої системи.

 

Про це Гройсман сказав під час свого виступу на засіданні Верховної Ради у п'ятницю.

 

"Нам треба врешті-решт прийняти рішення – ми все ж таки парламентсько-президентська країна чи президентсько-парламентська. Ми маємо визначити, і це є дуже важливим, сфери відповідальності й компетенції усіх рівнів влад, чітко вказати, хто за що відповідає. Тоді ми отримаємо зовсім іншу якість державного управління", – заявив голова уряду.

 

Він також виступив за внесення змін до Основного закону з метою повноцінного впровадження політреформи.

 

Окрім того, Володимир Гройсман закликав до проведення виборчої реформи. "Чи не погоджуємося ми з тим, що діюча виборча система є неприйнятною? Діюча виборча система корумпує сьогодні виборчий процес. Стало нормою в нашій країні, коли люди купують голоси. Ми маємо шанс це змінити. Ми маємо створити нормальну прозору систему, де кожен зможе реалізувати себе. І коли буде побудований якісний і відкритий діалог з українським суспільством, і ми будемо людей поважати, приходячи на вибори, й обіцяти тільки те, що ми можемо зробити, а не купувати за гроші, за часто крадені гроші, голоси українців", – заявив прем'єр-міністр.

 

Гройсман певен, що нині слушний час для схвалення перелічених змін, поки в Україні ще не почалися вибори. "Так, ми можемо думати про те, що нам ще два роки, і треба вже починати змагатись у політичній боротьбі. Я думаю, що сьогодні не має значення, хто в якій боротьбі переможе, сьогодні має значення, в якій Україні ми будемо жити. І змінити ситуацію ми можемо тільки разом з вами, ніхто окремо не зможе змінити це. Тільки український парламент має бути об'єднаний, президент, уряд, голова парламенту", – сказав Голова Кабінету Міністрів.

 

Гройсман закликав "усіх разом об'єднатися" і запевнив, що "готовий служити цим цілям, і готовий спільно з вами добитися цього результату". "Давайте разом на цій сесії змінимо Україну раз і на багато віків", – підсумував прем'єр.

 

09.02.2018