Президент України Петро Порошенко заявив, що він щиро зацікавлений боротьбою з корупцією в Україні, і цей пріоритет його політики не пов'язаний із турботою про візову лібералізацію чи транші МВФ.
Про це Порошенко заявив під час сесії “Центральна та Східна Європа: новий порядок денний для континенту?” на 48-му щорічному засіданні Всесвітнього економічного форуму в Давосі, повідомляє аґенція "Укрінформ".
“У нас був повний список цілей, які слід було виконати. І ми їх виконали. Я як президент організовую боротьбу з корупцією в Україні не у зв’язку із візовою лібералізацією чи траншем від МВФ, а тому, що боротьба з корупцією – це пріоритет моєї президентської політики”, – запевнив Порошенко, коментуючи питання, чи залежить скасування безвізового режиму з ЄС від втілення антикорупційних реформ.
Порошенко зазначив, що в рамках боротьби з корупцією створено Національне антикорупційне бюро та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, "які ефективно працюють разом з іншими інституціями і вже демонструють перші надзвичайно позитивні результати". "Ми здійснили реформу правової сфери і повне перезавантаження Верховного суду та всієї судової системи України. І 22 грудня я ініціював у парламенті створення нового Антикорупційного суду, який повинен завершити створення незалежної антикорупційної системи", – похвалився Порошенко.
Водночас президент не взявся прогнозувати часові перспективи запровадження Антикорупційного суду, перекинувши це на Верховну Раду. "З політичної точки зору все зрозуміло. В нас є політична воля і рішення вже прийнято. З юридичної точки зору обговорення щодо формулювання та того, як імплементувати рекомендації Венеційської комісії, – це питання юридичних експертів. Ми сподіваємося завершити цей процес якомога швидше", – цитує прес-служба АП.
Президент поскаржився на те, що Україна часто стає жертвою несправедливих звинувачень з боку Росії, потерпаючи від атак пропаганди і фейкових новин. "Вони хочуть зобразити, що Україна – неуспішна країна. Ми не даємо їм жодного шансу для цього", – вважає Порошенко.
"Фейкові новини та популісти є зараз найбільшою небезпекою не тільки для України, а й для Європи. Я дуже радий, що у всіх європейських країнах та США питання інформаційної безпеки та фейкових новин стає частиною національного законодавства; питанням, що розглядається в Європейській комісії; що створюється спеціальний трастовий фонд НАТО зі стратегічної комунікації в кібербезпеці", – продовжив президент.
Петро Порошенко сказав, що Україна буде достатньо успішною для того, щоби досягати найбільш амбітних цілей. "Ми точно будемо в ЄС, і ми – європейська країна. Наша політика чітко скоординована з ЄС", – затявся голова держави.
Президент, перебуваючи в товаристві Анджея Дуди та Далі Грібаускайте, навіть наважився пообіцяти конкретні часові терміни: "Україна у 2021 році з підтримкою Литви та Польщі буде мати перспективу членства в ЄС".
26.01.2018