Адміністрація Президента України заявила, що фотографії письмових зобов'язань, нібито підписаних Петром Порошенком у 2007 році на кордоні з Росією в момент повідомлення про статус персони non grata, є інформаційною провокацією російських спецслужб.
Про це йдеться у повідомленні, опублікованому на офіційній сторінці АП.
"Прес-служба Адміністрації Президента звертається до ЗМІ з проханням не поширювати фейкової інформації, що має явно замовний з боку країни-агресора характер", – заявили на Банковій.
Знимки нотаток, написаних почерком, схожим до Порошенкового, напередодні оприлюднив телеканал "Руставі-2", прихильний до Міхеїла Саакашвілі. Згідно з інформацією каналу, ці документи Порошенко заповнив у аеропорту "Пулково" в Санкт-Петербурзі 3 лютого 2007 року, коли йому оголосили про заборону в'їзду на територію РФ. У заяві нібито Порошенко просить російські служби надати обґрунтування неможливості перебувати в Росії. Стверджує, що часто відвідує РФ, бо там живуть його свати.
"Заявляю, що рішення про недопуск мене на територію РФ є необ'єктивним, адже до антиросійської кампанії президента Ющенка я не маю жодного стосунку", – йдеться в листі. Показово, що автор записки згадує в цьому фрагменті про два епізоди з біографії, котрі часто використовують для критики Порошенка, – про членство в ПР і Липецьку фабрику. "Виступаю одним із засновників Партії регіонів. В інтересах Росії займаюся залученням крупних інвестицій на завод "Рошен" (Ліпецька область) і "Богдан" (Нижньогородська область), створюю і надаю робочі місця росіянам", – ідеться в заяві.
В іншому документі, підписаному як "зобов'язання", автор обіцяє "неухильно дотримуватися російського законодавства, не брати участі в діяльності, спрямованій проти РФ".
Адміністрація ж Президента у своїй відповіді зазначає, що "оприлюднені так звані «документи» від імені Петра Порошенка є низькопробною підробкою та фейком, виготовленим і закинутим телекомпанії «Руставі-2» спецслужбою Росії".
Банкова наголошує, що "найкрасномовніше про провал ФСБ свідчить факт, який легко перевірити", – "Олексій Порошенко одружився у Києві у вересні 2013 року, тому у старшого сина Петра Порошенка у 2007 році не було дружини".
АП висловила сподівання на публічні вибачення з боку медій, котрі поширили інформацію про цю писанину, зокрема від "Української правди".
Згодом "УП" оновила своє повідомлення про папери, приписувані Порошенку. "Ми опублікували цей документ, не отримавши підтверджень, що він є достовірним. Ми визнаємо, що його зміст є сумнівним і з нашого боку не було докладено зусиль, аби підтвердити достовірність даних, викладених в цій новині. Ми визнаємо свою помилку і просимо вибачення перед читачами", – ідеться в оновленій редакції замітки.
15.01.2018