Дві тисячі росіян перейшли через біометричний контроль у перший день.

 

За першу добу дії біометричного контролю при в'їзді до України кордон перетнули 3 тис. 300 іноземців, з них близько 1 тис. 900 осіб – громадяни Російської Федерації.

 

Про це повідомив помічник голови ДПСУ Олег Слободян в ефірі телеканалу "112 Україна".

 

"За першу добу роботи системи біометричного контролю кордон перетнули понад 3 300 іноземців з тієї категорії, що підлягає біометричному контролю, з них майже 1 900 – громадяни РФ. Система працювала без збоїв, якихось конфліктних ситуацій або провокацій також не було. Громадяни спокійно реагують", – сказав він.

 

Нагадаємо, 1 січня 2018 року розпочала роботу система фіксації біометричних даних для громадян 71 країни. А ще 27 грудня Україна запустила тестовий режим біоконтролю на кордоні з Росією.

 

Так, нова система фіксації біометричних даних не тільки дає змогу контролювати термін перебування в країні, а і підключена до баз даних Інтерполу. На кордоні перевіряють паспорти, ID-картки, водійські посвідчення і навіть техпаспорти. Передбачали, що можуть виникнути технічні проблеми тільки у туристів, які не мають біометричних паспортів.

 

Запровадження нових правил стало причиною обурення серед російських вояків і спецслужбістів. Зокрема цим пояснили свій демарш російські офіцери у СЦКК.

 

02.01.2018