Польща зможе захиститися від Росії комплексом Patriot.

Державний департамент США уже санкціонував продаж американських зенітно-ракетних систем полякам.

 

 

Про схвалення американським зовнішньополітичним відомством цієї оборудки повідомила у п'ятницю, 17 листопада, Аґенція з оборонної співпраці і безпеки при міністерстві оборони США (Defense Security Cooperation Agency – DSCA). Загальну суму операції оцінюють у 10,5 млрд доларів. Остаточне рішення ще повинен ухвалити Конґрес США упродовж п’ятнадцяти днів, проте експерти вважають це суто формальною процедурою. «Ймовірність того, що угода про продаж комплексу Patriot наразиться на якісь застереження з боку конґресменів, є мінімальною», – процитувала польська інформаційна аґенція PAP джерело в Конґресі США.

 

Представники Пентаґону, інформуючи Капітолій про майбутній продаж Варшаві зенітно-ракетного комплексу Patriot, зазначили, що «запланована угода відповідає цілям закордонної політики і концепції безпеки Сполучених Штатів», оскільки підвищує обороноздатність Польщі – «союзника з НАТО, котрий був і залишається істотним чинником політичної стабільності й економічного поступу в Європі».

 

В угоду можуть бути включені 208 ракет для системи Patriot Advanced Capability-3 (PAC-3), 16 пускових установок, чотири радари, чотири контрольні станції, запчастини, програмне забезпечення військово-промислового комплексу – повідомив інформаційний портал Onet.pl. Окрім цього, Польща заплатить за технічну, інженерну і логістичну підтримку.

 

Збройну оборудку США і Польща узгодили в липні 2017 року під час візиту американського президента Дональда Трампа до Варшави. Комплекси Patriot повинні стати частиною польської системи самозахисту від можливої ​​російської агресії. «Східний фланг» НАТО – Польща, Естонія, Латвія і Литва – з початку військової агресії Росії на сході України відчуває підвищену загрозу з боку Москви.

18.11.2017