Співробітниця НАЗК звинуватила Наталію Корчак у фальсифікації, а Банкову – в тиску.

 

Директор департаменту фінансового контролю й моніторингу способу життя Національної аґенції з питань запобігання корупції Ганна Соломатіна звинуватила керівництво НАЗК у фальсифікації перевірок е-декларацій чиновників і підконтрольності владі.

 

Про це вона заявила 14 листопада в Києві на прес-конференції, повідомляє "Радіо Свобода".

 

 

Зі слів Соломатіної, вона передала відповідні матеріали в Генеральну прокуратуру й Національне антикорупційне бюро, а також звернулася до народних депутатів із проханням "донести цю інформацію до громадськості і допомогти її розслідувати".

 

"НАЗК не є самостійним органом, а повністю контрольований владою. Мене особисто з двома колегами викликав до Адміністрації президента так званий куратор за НАЗК у вересні цього року і пропонував, щоб усі проекти рішень НАЗК спочатку розглядалися в АП, а потім вже на засіданнях НАЗК. Я відмовилася від таких пропозицій", – сказала Соломатіна, зазначивши, що вона подала заяву на звільнення і зараз перебуває на лікарняному.

 

Прізвище людини, до котрої її викликали, Соломатіна не назвала.

 

Працівниця НАЗК ствердила, що електронне декларування аґенція використовує для "покривання чиновників, лояльних до влади, та для особистого збагачення керівниці НАЗК", повідомляє "Громадське".

 

"Особисто я отримувала вказівки від голови НАЗК для повної перевірки окремих народних депутатів, щоб у результаті вони були «чесними і правдивими» і щоб там не знайшли порушень", – сказала вона.

 

"Повна перевірка восьми депутатів, яка мали б закінчитися ще в травні, навіть ще не розпочалася. А за весь час проведено повну перевірку лише 91 декларації", – зазначила Соломатіна.

 

Також вона сказала, що представників департаменту не допустили до перевірки декларацій суддів Верховного суду.

 

Усі матеріали наприкінці серпня вона передала Генеральній прокуратурі, але документи були повернуті без розгляду. Тому Соломатіна у жовтні передала свою заяву, а також заяви ще кількох співробітників НАЗК до Національного антикорупційного бюро.

 

Працівниця НАЗК закликала НАБУ, Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, народних депутатів допомогти у розслідуванні зловживань у НАЗК, а Президента, Голову Верховної Ради, народних депутатів і прем’єр-міністра – відсторонити Наталію Корчак на час перевірки. Соломатіна також закликала міжнародні організації, які надають фінансову допомогу НАЗК, заморозити всі програми через "неефективне використання грошей".

 

14.11.2017