Клімкін заступився за В'ятровича.

 

Міністерству закордонних справ України не вдалося отримати від польської сторони підтвердження про оголошення персоною non grata директора Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича.

 

Про це заявив міністр Павло Клімкін в інтерв'ю телеканалу "Інтер".

 

"Польська сторона нам цього не підтверджує. Ми намагалися з'ясувати в міністерстві закордонних справ Польщі", – повідомив очільник зовнішньополітичного відомства.

 

Коментуючи появу чуток про занесення В'ятровича до "чорних списків", Павло Клімкін зазначив: "Я можу сказати зі свого розуміння, що відбувається. Польська сторона намагається розглядати примирення як якусь політику. Для мене примирення, і в Святому Письмі так сказано... І, до речі, Іван Павло II, який, я вважаю, напевно, є найвідомішою польською постаттю в історії, він же ж казав: "Вибачайте й отримайте вибачення". Для мене примирення – це про людей, а не про політиків і не про інтереси. В історичному минулому нема білих і пухнатих, і нема когось, кого намагаються намалювати, як комусь хочеться, в Варшаві. Такого не буває", – заявив Клімкін.

 

Міністр сказав, що подібний підхід може обернутися загрозами. "Давайте згадаємо історію. Коли хтось намагався домінувати, ще з часів XV–XVI століть, 30-х років [минулого століття], обов'язково вигравав третій. Я сподіваюсь, що у Варшаві це зрозуміють", – застеріг міністр.

 

"Звичайно, є риторика, яка зараз звучить. Але ми поступово вийдемо на розуміння. Чи буде у нас спільне розуміння, в цьому я не впевнений. Відносини будуть розвиватися. Польща буде залишатися нашим стратегічним партнером. Але ми не можемо визнати, що не може бути поваги до людей, незважаючи на те, належать вони до такого історичного бачення чи іншого історичного бачення. І ми будемо захищати кожного, хто займається примиренням, включаючи Володимира В'ятровича", – запевнив Клімкін. "Польща має зрозуміти, що якщо вона хоче у своїй політиці відійти від логіки християнського примирення, християнських цінностей, то цей шлях насправді нікуди не веде", – підсумував голова МЗС.

 

13.11.2017