Районний суд починає розгляд справи про реабілітацію сотника УПА Мирослава Симчича.

 

Учора, 9 листопада, в Івано-Франківській області в Косівському районному суді мали розпрочати розгляд справи про реабілітацію сотника УПА Мирослава Симчича «Кривоноса». Проте представник прокуратури області на засідання не прийшов, передає Бліц-Інфо.

 

Відтак засідання суду перенесли на 15 листопада.

 

Водночас, до суду прийшло кілька десятків активістів з Косівського, Надвірнянського, Коломийського і Снятинського районів, соратники Миколи Симчича.

 

«Це неповага з боку прокуратури, адже на засідання приїхало багато людей старшого віку. Проте на наступне засідання ми прийдемо ще чисельніше. Це наш обов'язок – підтримати Мирослава Симчича і таки добитись реабілітації», – заявив депутат Івано-Франківської обларди Михайло Іваночко, який також був учора в суді.

 

94-річний ветеран УПА Мирослав Симчич 32 роки 6 місяців і 3 дні провів у радянських таборах. Втім, за роки незалежності так і не був реабілітований.

 

Мирослав Симчич засуджений 1949 року Івано-Франківським військовим трибуналом за участь в УПА на 25 років позбавлення волі. Брав активну участь у табірних повстаннях. Згодом повторно дістав ще 25 років за «участь у націоналістичному угрупуванні». 1956 року Комісія Верховної Ради СРСР скоротила термін покарання до 10 років. У 1963 році Мирослава Симчича звільнили. Однак 30 січня 1968 він знову заарештований за «нововиявленими обставинами». Радянське правосуддя не змогло довести жодних «нововиявлених злочинів» обвинуваченого. Тож у грудні 1969 Президія Верховної Ради СРСР скасувала постанову від 1956 року про скорочення терміну заслання. Верховний суд СРСР своїм рішенням від 20 січня 1970 направив Мирослава Симчича відбувати покарання за вироком 1953 року (кінець терміну – 30 січня 1982).

 

1976 року Мирослав Симчич звертався до Комісії з прав людини ООН.

 

1982 року він, не виходячи на волю, визнаний судом особливо небезпечним рецидивістом і засуджений за ст. 187-І КК УРСР на 2,5 року таборів «за наклепи на радянський державний і суспільний лад».

 

Був звільнений лише у 1985 році.

10.11.2017