ВР схвалила проект Виборчого кодексу з "відкритими списками".

 

Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Виборчого кодексу, поданого ще кілька років тому теперішнім головою парламенту Андрієм Парубієм та депутатами Олександром Черненком і Леонідом Ємцем.

 

Як передає кореспондент УНІАН, за підтримку законопроекту №3112-1 проголосувало 226 народних депутатів.

 

Презентуючи на засіданні парламенту проект кодексу, Черненко (фракція БПП) зазначив, що цей законопроект розроблено на базі законопроекту, який перебував на розгляді ВР минулого скликання, серед авторів якого був народний депутат декількох скликань Юрій Ключковський. Черненко нагадав, що той проект Виборчого кодексу раніше отримав позитивний висновок Венеціанської комісії. При цім Черненко зазначив, що під час перереєстрації законопроект осучаснили, а також врахували висновки з тих виборчих процесів, які відбувалися у 2010-1015 роках.

 

Черненко поінформував, що на парламентських виборах пропонують ввести систему регіональних відкритих списків, "коли Україна ділиться на 27 виборчих регіонів, і в кожному з цих регіонів партії висувають свої списки, а виборець обов’язково голосує за одну з цих партій і за бажанням – за когось з кандидатів, кого партія висунула саме в цьому регіональному списку, таким чином рейтингуючи цих кандидатів”.

 

Він зазначив, що за таких умов голова  партії не зможе вплинути на місце кандидата в списку. З його слів, проект також пропонує встановити 4-відсотковий виборчий бар’єр.

 

Водночас, народний депутат Світлана Заліщук (БПП) назвала результати голосування за цей проект "випадковістю". Згідно з її інформацією, Блок Петра Порошенка мав зімітувати підтримку "відкритих списків", проте був заскочений підсумковим результатом.

 

"По-перше, попрацював спікер Андрій Парубій, який є співавтором цього кодексу. По-друге, БПП оголосив вільне голосування, очевидно, прорахувавшись, скільки кнопок треба недотиснути. Ну й нарешті, пожартував Опоблок у кількості 26 голосів, яких вистачило рівно для 226 потрібних “за”. Уявляю, як у когось на Банковій полізли брови вгору", – написала Заліщук на своїй сторінці у Facebook.

 

07.11.2017