У проваллі, що утворилося на ремонтованій вулиці, знайшли старовинну споруду.

 

У Тернополі в проваллі, що утворилося на щойно відремонтованому тротуарі, знайшли склепіння старовинної споруди, розповів учасник дослідження підземель міста, голова ГО City Project Андрій Кір, передає ЗіК.

 

Провалля на реконструйованій вулиці Танцорова, 22 утворилось у суботу, 29 жовтня, під час сильного дощу. Згодом воно збільшилось і відкрилася верхівка склепіння на глибині близько 2 м.

 

У цьому районі розташовувалися дві знакові для розвитку Тернополя споруди, зазначають дослідники. Це – заїжджий двір при Львівській брамі та давній храм св. Івана Хрестителя, заснований у 1550-му і знищений у 1675 роках.

 

«За словами архітектора Юрія Вербовецького, споруда за характером матеріалів та кладки дуже стара. Швидше за все, це не могло бути погребом звичайного пересічного мешканця. Об’єкт більше характерний для сакральних споруд чи таких, які будували заможні люди», – зазначає Андрій Кір.

 

Під час земляних робіт виявили підземне приміщення розміром приблизно 5 м на 3,5 м, викладене з пісковику. Однак для чого слугувала споруда і яким століттям датується, містяни дізнатися не зможуть – провалля (а з ним і залишки старовини) ліквідували комунальники.

 

Активісти нарікають на те, що не встигли здійснити фаховий аналіз знахідки.


Давня споруда у підземеллі вулиці Танцорова у Тернополі, випадково знайдена дослідниками. Фото: ЗіК.

 

«І найприкріше... У Тернополі відсутні археологія та зацікавлення в збереженні чи хоча б дослідженні своєї історії. Звичайно, я розумію, що з того нереально би було створити туристичний об’єкт і під екскаватор ніхто б не лягав, щоб у людей перед входом в під’їзд залишали котлован глибиною 4 метри. Але фахово оглянути, зафіксувати, проаналізувати, дослідити той об’єкт варто було б», – додав Андрій Кір.

 

01.11.2017