Міська рада застерігає від отруєнь чадним газом.

 

Львівська міська рада застерігає мешканців суворо дотримуватись правил користування газом у побуті, адже з початку року сталось 32 випадки отруєння чадним газом, внаслідок яких постраждала 61 людина, 18 з яких – діти, інформує прес-служба ЛМР.

 

Смертельних випадків немає, додали в ЛМР.

 

«Головною причиною отруєння чадним газом є недбале ставлення до газових приладів, неуважність, герметичність вікон, вхідних дверей і відсутність при цьому провітрювачів, недотримання елементарних правил безпеки», – ідеться в повідомленні.

 

У Галицькому районі міста від початку року зафіксовано 10 випадків отруєнь чадним газом, внаслідок яких постраждали 16 осіб, з них 3 дітей; у Шевченківському – 4 випадки, постраждали 7 осіб, з них 2 дітей;  у Личаківському  – 6  випадків, постраждали 17  осіб, з них 7 дітей; у Залізничному – 3 випадки, постраждали 5 осіб;  у Сихівському – 5 випадків, постраждали 8 осіб, з них 3 дітей; у Франківському  – 3 випадки, постраждали 8 осіб, з них 3 дітей.

 

Для безпечного використання газу і повного його згорання необхідно забезпечити інтенсивне надходження повітря. Ось чому дуже важливо в зимовий час не закривати вентиляційні решітки і не заклеювати кватирки в приміщенні, де встановлені газові прилади. Перед запалюванням газового приладу слід привідкрити вікно чи кватирку і перевірити, чи провітрювач, який встановлений у пластиковій рамі, є відкритий і допускає повітря у приміщення. Опісля – перевірити наявність тяги у вентиляційному димовому каналі і лише після цього запалювати газовий прилад. Якщо немає тяги – слід викликати газову службу.

 

 Не користуйтеся газовою плитою для обігріву приміщення – при тривалій роботі газової плити повітря забруднюється шкідливими продуктами згорання газу, зокрема чадним газом, який не має кольору, запаху, але він дуже отруйний у будь-якій концентрації. Підіймаючись догори, чадний газ довгий час є у приміщенні. Звертайте особливу увагу на небезпеку користування газовими приладами з відводом продуктів згорання газу в димарі,  особливо у дні, коли посилюються пориви вітру та трапляються перепади тиску в повітрі. При користуванні цими газовими приладами необхідно стежити за наявністю тяги в димарях і самих приладах (котлах, печах, колонках), як перед вмиканням, так і під час їх роботи. Не допускайте обмерзання димаря. Не залишайте без нагляду увімкнені газові прилади навіть на короткий час.

24.10.2017