В УКУ презентували перекладений українською Цивільний кодекс Галичини 1797 року.

 

Сьогодні, 20 жовтня, у Львові в Українському католицькому університеті презентували перше україномовне видання «Цивільний кодекс Галичини 1797», передає Вголос.

 

Цивільний кодекс для Галичини (та Буковини) 1797 року є першою в історії кодифікацією приватного права в сенсі сучасного логіко-правового вчення. Автором тексту, що заклав основу Цивільного кодексу для Галичини 1796 року, був Карл-Антон Мартіні. Цей документ став базою для наступних праць із кодифікації, що призвело до появи Загального цивільного кодексу німецьких наслідних земель Австрійської монархії. Це українське видання кодексу є вагомим зверненням до історичного досвіду кодифікації на українських землях.

 

Мар’ян Мартинюк, один із перекладачів книги з німецької, розповів, що завдяки цьому кодексу можна зрозуміти, які права та відносини були того часу в суспільстві.

 

У книзі є розділи, що розповідають про відносини між слугами та господарями. Також норми, що регулювали права та закони в загальному, права між батьками і дітьми, право набуття власності, спадкові угоди, договори тощо. Більшість із цих норм була пізніше закладена в основу цивільного кодексу Австрійської імперії.

20.10.2017