ПАРЄ мізером голосів схвалила рішення щодо "мовного" закону.

 

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення, котре містить рекомендації щодо закону України "Про освіту".

 

Як повідомляє "Укрінформ", рішення підтримало 82 з присутніх у залі депутатів, проти проголосували 11, а 17 утрималися (номінальний склад ПАРЄ – 324 членів, але рішення приймають серед присутніх у залі).

 

У тексті рішення йдеться про те, що Україна мусить врахувати всі "без винятку" рекомендації, які надасть Венеційська комісія.

 

Основна критика ПАРЄ стосується ухвалення "мовної" статті без проведення консультацій з представниками національних меншин, а також винесення закону на розгляд Венеційської комісії не до, а після підписання. 

 

Член української делегації Ірина Геращенко заявила, що асамблея піддалася впливу угорських та румунських депутатів, при тім, що в голосуванні взяло участь лише близько третини членів ПАРЄ.

 

"Нам вдалося "збити" майже всі найодіозніші поправки, на жаль, не всі. Чекаємо висновків Венеціанської комісії і працюємо далі над реформуванням країни і над посиленням нашої єдності. Всередині країни і зовні", – написала Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

 

Пані Ірина також констатувала, що виступи цих делеґацій нагадували висловлення територіальних претензій.

 

"Агресивні заяви деяких представників угорської і румунської делегацій взагалі іноді виглядали як приховані територіальні претензії до України, і це неприпустимо. Також їхня риторика носить передвиборний характер і направлена на мобілізацію власного електорату, аби показати, що румунські й угорські політики борються за своїх співвітчизників в усіх куточках світу. Це нечесно – використовувати внутрішні електоральні теми для погіршення взаємин з найближчими сусідами", – обурилася Геращенко.

 

12.10.2017