СБУ розкрила персональні дані "приватної армії Путіна".

 

Слідчі Служби безпеки України виписали повідомлення про підозру керівникові російської приватної військової компанії "Вагнера" Дмітрію Уткіну.

 

Про це повідомив голова Служби безпеки України Василь Грицак на брифінґу. Цю структуру також називають "приватною армією Путіна" через участь у низці кремлівських мілітарних авантюр.

 

 

Голова СБУ поінформував, що спецслужба зібрала величезну доказову базу участі кадрових російських військових у бойових діях проти сил АТО на Донбасі. Зокрема він розповів про приватні військові компанії, котрі Кремль використовує не лише в Україні, а й у Сирії. Найбільш відомим із них є "угруповання Вагнера". Грицак розголосив номер його військового жетона – М-0209.

 

"Цей проект російських спецслужб дозволяє кремлівським політикам впевнено казати на публіку та міжнародній спільноті фрази «іх там нєт» або «ми іх туда нє посилалі»", ‒ наголосив Грицак.

 

Грицак нагадав, що нещодавно у Сирії взяли в полон двох росіян – їхня знимка облетіла весь світ. Виявилося, то два найманці з "Вагнера". "Російська офіційна реакція очікувана – вони виявляється взагалі не громадянами РФ", ‒ звернув увагу голова СБУ.

 

Зі слів Василя Грицака, Служба безпеки України встановила причетність "групи Вагнера" до збиття військового літака ІЛ-76 в Луганську у червні 2014 року, штурму аеропорту "Луганськ", участь у штурмах Дебальцевого й інших українських поселень.

 

Слідство назвало двох конкретних членів "угруповання Вагнера", котрі оперували ПЗРК при стрільбі по українському літаку з десантниками на борту.

 

Служба також встановила 1570 імен та установчих даних бойовиків "групи Вагнера", зокрема й загиблих на території України.

 

Згідно з оцінками СБУ, до "приватної армії Путіна" входить понад 5 тисяч осіб. Структура й озброєння цієї компанії відомі. Бойовики проходять підготовку на базі ГУ ГШ МО Росії.

 

08.10.2017