Одну з вулиць пропонують перейменувати на честь Всеволода Нестайка та його родини.

 

Одну з вулиць міста Бучач на Тернопільщині пропонують перейменувати на честь відомого та улюбленого багатьма дитячого письменника Всеволода Нестайка та його родини, інформує прес-служба міськради Бучача.

 

З такою пропозицією до влади звернулися українські письменники Дмитро Павличко й Іван Малкович.

 

У Бучацькій міській раді розповіли, що родина відомого українського письменника Всеволода Нестайка тісно пов’язана з містом. Прадід письменника, священик УГКЦ о. Порфирій Нестайко, в 1856-1857роках був співробітником при деканальній церкві святого Миколая в Бучачі, а дід письменника о. Денис Нестайко – багаторічний парох Бучача, бучацький декан УГКЦ, знаний український громадський діяч Бучацького повіту. Помер у 1936 році, похований коло церкви у Бучачі.

 

Батько письменника, Зіновій Нестайко, закінчив гімназію у Бучачі, у роки Першої світової війни був січовим стрільцем. Воював в лавах УГА, потрапив до польського табору полонених. В 1933 році заарештований чекістами, загинув у концентраційному таборі.

 

Всеволод Нестайко – автор відомих творів для дітей: «Шурка і Шурко», «В країні Сонячних Зайчиків», «Тореадори з Васюківки» та багатьох інших. Письменник неодноразово бував у Бучачі, передав для Бучацького районного краєзнавчого музею особисті речі родичів.

 

Письмові пропозиції щодо перейменування вулиці можна подавати до 10 листопада 2017 року міській раді за адресою: м. Бучач, Майдан Волі, 1.

 

05.10.2017