Європейський суд відмовився забороняти ГМО.

Реагуючи на запит італійського уряду, судді заявили, що для заборони бракує серйозних підстав.

 

 

«Країни Європейської Унії можуть заборонити вирощування і культивування генетично модифікованих продуктів харчування і кормів лише в тих випадках, якщо існують докази, що ці продукти мають серйозний ризик для людей, тварин або навколишнього середовища», – про це йдеться у рішенні Європейського суду, оприлюдненому в середу, 13 вересня. Вердикт суду поширюється на всі без винятку країни-члени ЄУ і подальші вказівки Єврокомісії, зазначено в постанові суду, яку цитує радіо Deutschlandfunk.

 

Приводом для розгляду слугувало звернення італійського уряду до Єврокомісії ще 2013 року. В ньому містилася вимога заборонити вирощування генетично модифікованої кукурудзи сорту Mon801 американської корпорації Monsanto. Уряд у Римі мотивував свої вимоги, опираючись на результати двох нових досліджень італійських учених, котрі стверджували, що вживання цієї культури небезпечне для здоров'я людини.

 

Єврокомісія відхилила вимогу Італії, пославшись, своєю чергою, на висновок Європейського управління з безпеки продуктів харчування (European Food Safety Authority – EFSA), згідно з яким жодних нових наукових доказів небезпеки цього сорту кукурудзи не було встановлено.

 

Проте уряд Італії заборонив вирощування генетично модифікованої кукурудзи на території своєї країни, після чого конфлікт Риму і Єврокомісії став предметом розгляду в Європейському суді.

 

І от тепер Європейський суд вирішив, що так званого «принципу обережності», яким керується офіційний Рим і який передбачає «наукову невизначеність» фактора ризику, недостатньо для заборони на вирощування генетично модифікованих культур.

13.09.2017