Лідери ЄС привітали Україну з Асоціацією.

 

Лідери Європейського Союзу – президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, верховний представник з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні і комісар з політики сусідства Йоганнес Ган – привітали остаточне набуття чинності Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

 

Про це йдеться у повідомленні, опублікованому на офіційному сайті європейських інституцій. 

 

"Послідовність є чеснотою, – заявив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. – Незважаючи на всі виклики, ми це зробили! З набуттям чинності Угоди про Асоціацію з Україною Європейський Союз виконує власну обіцянку перед своїми українськими друзями. Дякую всім, хто до цього долучився: тим, хто стояв на Майдані, та тим, хто намагається реформувати країну на краще. Це свято для нашого європейського континенту".

 

"Сьогодні ми нарешті досягаємо того, над чим працювали останніми роками: тіснішої асоціації (гра слів: англійське association – це, власне, асоціація, а також зв'язок, близькість, – Z) між ЄС та Україною, – зазначила верховний представник Європейського союзу з питань закордонних справ і безпекової політики Федеріка Могеріні. – Це знаменує налагодження тісніших зв'язків між нашими громадянами, більші ринки та зростання потенціалу для бізнесу і підприємців, можливість ділитися досвідом, інформацією та знаннями. Це свідчить, що ми поділяємо ті самі цілі і український народ може розраховувати на співпрацю та підтримку Європейського Союзу у майбутньому".

 

Натомість європейський комісар з питань європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення Йоганнес Ган сказав, що конкретні результати реалізації угоди вже можна побачити: експорт України до ЄС зріс і Унія підтвердила свою позицію як пріоритетного торговельного партнера України. 

 

"Покоління прийдешніх громадян України скористаються перевагами тіснішої взаємодії з ЄС", – заявив Ган. 

 

Єврокомісар зазначив, що "нещодавні реформи в Україні були безпрецедентними", але наголосив, що багато роботи ще попереду, зокрема – боротьба з корупцією. "Європейська Унія продовжить підтримувати реформаторські зусилля України як знаннями, так і фінансово", – додав єврокомісар.

 

01.09.2017