Будівельний батальйон США Seabees відбув церемонію офіційного початку будівельних робіт зі створення операційного центру на військово-морській базі в Очакові, Україна.

 

Про це повідомляє "Голос Америки" з покликом на прес-реліз військово-морських сил США.

 

З 10 квітня військовослужбовці-будівельники США перебували в Очакові і працювали над укладанням контрактів, отриманням дозволів на будівництво та проведенням іншої логістичної діяльності, необхідної для втілення проекту центру морських операцій, який використовуватиметься для планування протягом майбутніх військових навчань, котрі проводитиме Україна.

 

Центр морських операцій є одним із трьох проектів, які наразі планує втілити в Очакові будівельний батальйон США Seabees.

 

"Початок будівництва в Україні є важливим досягненням мобільного будівельного батальйону ВМС, – прокоментував лейтенант Джейсон Макґі. – Наша спроможність підвищити впевненість Європи в захисті є стратегічно важливою в Україні. Цей [новий центр] посилить здатність України себе обороняти, а також покращить інфраструктуру, зміцнить зв’язки та посилить можливості для двостороннього навчання".

 

Центр морських операцій – це організація з військового командування та контролю на оперативному рівні, що надає можливості для гнучкого реагування на морі з використанням всього спектру морської діяльності. Інші проекти Seabees в Очакові включають об’єкт з ремонту човнів та контрольно-пропускні пункти з огорожею по периметру.

 

"Ці проекти вже багато років очікують свого виконання, і кому як не «першим і найкращим» торувати шлях", – сказав Макґі, маючи на увазі спецпідрозділ "морських котиків" (а точніше, "бджіл").

 

11.08.2017