Ми — не бидло. Бидло — не ми

Звернення церков та адміністрацій міст з проханням інтеліґентно відсвяткувати другий день Великодня традиційно зіґнорувала та категорія наших співгромадян, яким, як то кажуть, усе «до лямпочки». Кадри з учорашнього Поливаного понеділка — безперечні хіти сьогоднішнього Інтернет-простору. Хлопці в чорних масках з відрами та пляшками. Облиті з голови до п’ят юні і не дуже дівчата. Та й не дівчата зовсім, а поважні пані та панове, які безсило терплять виконання над ними обрядового ритуалу, що скидається на відверте знущання, а не на світлу великодню розвагу…

Але Поливаний понеділок не конче мусить бути аж таким брутальним. Традицію, загалом беручи, підтримують весело й інтеліґентно, коли людям не відмовляє почуття міри й бажання подарувати втіху не лише собі. Щоправда, такими кадрами не «вибухає» Інтернет. А тому й здається, що ті, кому «до лямпочки», домінують.

«Z» пропонує подивитися на вчорашній понеділок з доброю усмішкою, бо той день таки був світлим…

 

Доброзичливе обливання:

 

Стильне обливання:

 

Солідарне обливання:

 

Веселе обливання:

 

«Страшна» дівоча помста:

 

Прицільне обливання:

 

Цим франківським хлопцям почуття міри не закинеш, але їхнє обливання цілком доречне: ніхто на запалення легень не захворів, та й перехожі не постраждали:

 

На львівському Ринку заодно й фонтани почистили:

 

В Тернополі молодь і сама потішилася, і старших панів розважила (на сухість одягу яких ніхто не зазіхав):

 

Хляпаємося акуратно: камера нашого фотокореспондента у Львові залишилася сухою:

 

Тепло і сонячно. Одяг висох скоро:

 

А тепер про те, що згірчило. Шкода, але такі випадки все-таки були. Цікаво тільки, що ніхто з постраждалих до правоохоронців так і не звернувся. А тим часом у Львівському обласному управлінні МВС «Z» запевнили, що якби такі звернення були, то проти кривдників могли би порушити кримінальне провадження і, врешті, відповідно покарати. А там, гляди, й наступного року охочих без міри облити перехожого поменшало би.

 

Львів. Площа Ринок. Фото Юрка Дячишина. Без коментарів

 

Гадаєте, таке трапляється тільки в нас? Поливаний понеділок або сміґус чи динґус — явище загально-реґіональне (українська і польська Галичина, Словаччина, Угорщина, Моравія та ін.). І, на жаль, втрачання здорового глузду — явище інтернаціональне.

Словаччина. Поливаний понеділок за григоріанським календарем припав цього року на 1 квітня. Надворі сніг і мінусова температура:

07.05.2013