У ПА ОБСЄ підготували резолюцію про деокупацію Криму і Донбасу.

 

Сьогодні в Мінську стартує 26 сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ. Комітет із політичних питань і безпеки ПА ОБСЄ підготував для розгляду на Парламентській асамблеї резолюцію «Зміцнення взаємної довіри і співпраці заради миру і процвітання в регіоні ОБСЄ», інформує Радіо Свобода.

 

У проекті, серед іншого, визнано, що «певні райони Донецької і Луганської областей» перебувають під контролем «російських гібридних сил».

 

У документі також закликають Російську Федерацію «як державу, що окупує», забезпечити безперешкодне пересування СММ ОБСЄ територією Криму і заявляють про підтримку Мінського протоколу і Мінського меморандуму щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

 

Крім цього, у проекті резолюції сторони конфлікту закликають до відведення зброї великого калібру та надання можливості гуманітарним місіям здійснювати свою діяльність на Донбасі.

 

Депутати ПА ОБСЄ у підготовленому проекті резолюції закликають Росію припинити окупацію Донбасу та Криму і декларують «повагу до закріплених у Гельсінському заключному акті принципів непорушності кордонів і територіальної цілісності, мирного врегулювання суперечок, рівноправності і самовизначення народів», а також закликають Росію «утриматися від агресивної практики і скасувати рішення про незаконну анексію Автономної Республіки Крим».

05.07.2017