Олександр Дем'янчук

У Надвірній та Богородчанах із 25-го по 29 червня пройде Чемпіонат світу з футболу серед команд української діаспори. Це буде вже шосте змагання, оскільки започаткували і вперше провели Чемпіонат 2011 року.

 

Свою участь у турнірі підтвердили вже восьмеро учасників – команди українців із Молдови, Білорусі, Іспанії, Польщі, Румунії, Ізраїлю, країн Балтії, до них долучилися дружини Австрії та Німеччини.

 

 

Напередодні старту змагань відбулася розмова з Ігорем Бокієм, автором ідеї та головою оргкомітету щорічного чемпіонату світу з футболу серед діаспорних команд, а також директором міжнародної організації українських громад "Четверта хвиля".

 

Пан Бокій пояснив, що змагання проходитимуть таким чином, як у професійному футболі: попередні (групові) ігри – за одноколовою системою (поділ на групи "А" та "В"); чвертьфінальні, півфінальні та фінальні – за кубковою системою. Команду-переможця, фіналіста і команди-учасниці нагороджують кубками та грамотами Федерації футболу України (ФФУ). Найкращим гравцям чемпіонату вручають індивідуальні відзнаки Національного олімпійського комітету України (НОКУ). Також будуть і заохочувальні призи від сторони, яка примає турнір, – Богородчанської та Надвірнянської райдержадміністрацій (РДА) і відповідних міськрад.

 

 

Попередні п{ять років Чемпіонат світу серед діаспорян проводили на Тернопіллі, і щоразу він ставав колоритною подією для місцевих жителів. Сам футбол тут, звісно, аматорського рівня, але щоразу під час турніру панує надзвичайна атмосфера братерства та єднання українців зі всього світу.  Матчі проходили як у самому обласному центрі, так і в містечках і навіть селах Тернопільщини, де вони збирали повні стадіони вдячних глядачів.

 

 

Попередній Чемпіонат фінішував 21 травня 2016 року на Тернопільському міському стадіоні. У поєдинку між командами Придністров'я та Білорусі з рахунком 3:0 перемогли перші. В 2015 році переможцем стала збірна українців Угорщини, яка у фінальному матчі з рахунком 5:1 переграла українців з Румунії.

                                                    

Цьогоріч змагання змінили локацію і вперше відбудуться на Франківщині, де дуже відповідально поставилися до організації турніру.  Ще наприкінці травня відбулося виїзне засідання оргкомітету, до якого долучилася купа високих чиновників: і заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Ігор Пасічняк, і начальник обласного управління спорту Орест Оклієвич, і голови Надвірнянської та Богородчанської райдержадміністрацій Олександр Кеніз і Франко Єжак. З Києва приїхали голова комісії НОК України по роботі з діаспорою Василь Карленко, начальник відділу фізичного виховання різних верст населення Міністерства молоді і спорту України Олег Карась. До наради по скайпу із Торонто доєднався і засновник Чемпіонату Ігор Бокій

 

 

Подробиць дійств, які супроводжуватимуть Чемпіонат, наразі відомо мало; знаємо лише, що цього року футбольне змагання отримало власний гімн. Його написав народний артист України Анатолій Матвійчук, який і виконає пісню вперше перед публікою на церемонії відкриття турніру 25 червня.

 

17.06.2017