Антикорупційна прокуратура зупинила слідство проти Охендовського.

 

Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про зупинення слідства у справі про отримання коштів головою Центральної виборчої комісії Михайлом Охендовським із "тіньової каси" Партії регіонів.

 

Про це йдеться у повідомленні на сторінці САП у Facebook.

 

Антикорупційна прокуратура нагадує, що 30 травня 2017 року минув рік, як детективи Національного антикорупційного бюро України розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно "чорної бухгалтерії" ПР та отримання Охендовським $16 тис. як відшкодування за його офіційні відрядження, а також ще $145 тис. у інших записах "комірної книги" ПР.

 

"На переконання детективів НАБ України, ними доведено власноручне отримання Охендовським М.В. у офісі Партії регіонів щонайменше $16 тис., про одержання яких він, згідно з висновками проведених почеркознавчих експертиз, особисто розписався у «чорній бухгалтерії». Водночас для визнання особи винуватою в одержанні хабара закон вимагає доведення не лише самого факту передачі коштів, а й використання хабароодержувачем свого службового становища в інтересах хабародавця. Таким чином, залишається встановити, які саме конкретні дії Охендовський М.В., перебуваючи у закордонних відрядженнях, виконував в інтересах Партії регіонів і чи виконував їх взагалі", – коментує САП.

 

Прокуратура зазначає, що отримані слідством документи українських дипломатів, які забезпечували організаційний супровід відряджень Охендовського, містять (САП пише: "на жаль") "суттєві суперечності". "За таких обставин єдиним надійним джерелом, яке в змозі надати об’єктивні відповіді на запитання слідства, залишається відповідна іноземна сторона", – додали в прокуратурі.

 

Відтак, детективи НАБУ спільно з процесуальними керівниками від прокуратури спрямували до органів інших держав низку клопотань про надання міжнародної правової допомоги у цій справі. "До отримання відповідей від іноземних партнерів слідство у справі зупинено на підставі п. 3 ч. 1 ст. 280 КПК України", – зазначили у САП.

 

Решту ж матеріалів "чорної бухгалтерії" Партії регіонів вирішили досліджувати в окремому провадженні і скерували ці матеріали "за підслідністю" до департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України.

 

"Таким чином слідчим цього Департаменту, з огляду на наявність у них ряду проваджень про узурпацію державної влади представниками Партії регіонів, надано можливість використати матеріали «чорної бухгалтерії» як докази у цих провадженнях і одночасно продовжити роботу з дослідження викладених у ній фактів причетності вищих посадових осіб держави до корупційної годівниці цієї партії. Спеціалізована антикорупційна прокуратура сподівається, що слідство дасть відповідь і на інші важливі питання цієї справи – зокрема, чому матеріали «чорної бухгалтерії», останні записи якої датовані груднем 2012 року, потрапили до офіційного слідства лише після більш ніж трьох років перебування «під сукном», що технічно неймовірно ускладнює, якщо не сказати – взагалі унеможливлює – перевірку достовірності більшості викладених у них записів, і чи немає в цьому умислу осіб, обізнаних з тонкощами проведення досудового розслідування", – прокоментували в Антикорупційній прокуратурі.

 

09.06.2017