Міністерство закордонних справ Росії обурилося антиросійськими санкціями, які запровадила РНБО, а зокрема забороною в Україні російських інтернет-порталів і соцмереж: Mail.ru, Яndex, "ВКонтактє", "Однокласснікі".

 

Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті МЗС РФ.

 

"Владі України наплювати на будь-які міжнародні норми права та моралі, свої зобов'язання у сфері захисту прав і свободи людини. Побоюючись найменших проявів інакодумства в країні, київський режим семимильними кроками йде до побудови авторитарної держави, у котрій свобода слова і безперешкодний доступ до інформації піддаються жорстким обмеженням", – пише відомство Сєрґєя Лаврова.

 

МЗС РФ гадає, що заборона в інтернеті "навряд чи відповідає прийнятим у Європі та світі принципам, розумінню основ громадянського суспільства", і цікавиться: "може, в Києві по-своєму трактують універсальні цивілізаційні цінності"?

 

"Очевидно, що в прагненні оформити міфічне "розлучення з Російською імперією", тобто власною багатовічною історією, як про це днями бравурно заявив Президент П.О.Порошенко, Київ готовий замкнути очі й вуха своїм громадянам, аби приховати від них альтернативну, а не намальовану українськими пропаґандистами, реальну картину справ у державі та за кордоном", – вважають у Москві.

 

Відомство Лаврова тепер чекає на реакцію західних країн, "постійно стурбованих проблемами демократії та інформаційної безпеки".

 

Речник Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца назвала заяву російських дипломатів цинічною. "Агресор, який всупереч всім нормам окупував Крим і веде війну на Донбасі, говорить про право і мораль. Верх цинізму", – обурилась Беца на своїй сторінці у twitter.

 

16.05.2017