Конституційна комісія сформувала "кримську" групу.

 

Конституційна комісія створила робочу групу з напрацювання пропозицій змін та доповнень до Конституції України стосовно Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

 

Таке рішення прийняли на засідання комісії у четвер, повідомляє "Укрінформ".

 

“Можна лише побажати приступити робочій групі до роботи 22 травня о 10 годині ранку в залі засідань Києво-Могилянської академії”, – заявив після позитивного голосування головуючий на засіданні, суддя Європейського суду з прав людини у відставці, заступник голови Конституційної комісії Володимир Буткевич.

 

Під час засідання член комісії, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров нагадав, що 18 травня Україна і світ відзначатимуть День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, коли вже четвертий рік ці жалобні заходи відбуватимуться в умовах російської окупації Криму. “Цього року, як і в попередні роки, увага кримськотатарського народу буде прикута до столиці нашої держави, до Києва. Бо саме тут історична справедливість стосовно кримськотатарського народу нарешті має бути відновлена. Та сама справедливість, якої кримські татари не змогли добитися за 23 роки, що передували російській окупації”, – сказав він.

 

Чубаров нагадав, що 18 травня 2016 року Президент України Петро Порошенко вказав на необхідність створення в Криму національної автономії кримських татар із повним гарантуванням рівних прав і свобод етнічних українців, росіян та інших етносів півострова. “Тоді ж Президент вказав на необхідність розпочати у парламенті України процес внесення змін та доповнень до розділу 10 Конституції України, Автономна Республіка Крим, які б повною мірою витікали із невід’ємного права кримськотатарського народу на самовизначення у складі суверенної незалежної Української держави”, – зазначив Чубаров.

 

З його слів, створення робочої групи має бути стартом цій кропіткій роботі, завершенням якої має бути скерування на розгляд Верховної Ради законопроекту зі змінами та доповненнями до Конституції. “Тут головне одне – щоб усі рішення, які ми будемо пропонувати, повністю відповідали трьом обов’язковим умовам. Перша – це реалізація кримськотатарським народом свого права на самовизначення у складі Української держави. Друга умова – це укріплення суверенітету та територіальної цілісності Української держави у міжнародно визнаних кордонах, включно з Автономною Республікою Крим та м. Севастополь. І третя умова – це забезпечення рівних прав та обов’язків усіх громадян України, які живуть та будуть жити в АР Крим”, – зазначив Чубаров.

 

Тим часом заступник голови Адміністрації Президента України та секретар Конституційної комісії Олексій Філатов вказав на важливість входження до складу групи як правників, так і політиків. “Доцільно, щоб до цієї робочої групи увійшли експерти-конституціоналісти, правники, які будуть представляти провідні юридичні школи. Це стосовно юридичної частини. Щодо політичної частини, то було б доцільним, щоб принаймні по одному представнику від політичних фракцій, представлених у парламенті, також долучилися до роботи групи”, – заявив він.

 

Комісія затвердила робочу групу у складі 25 осіб, залучивши до її складу і Чубарова, і уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва. Голова робочої групи – Володимир Буткевич, секретар – керівник головного департаменту правової політики АПУ Костянтин Красовський.

 

11.05.2017