«Ісламська держава» взяла на себе відповідальність за вбивство поліціянта в Парижі.

У заяві, яку терористична мережа запустила в інтернет, стверджується, що нападник був одним з її бойовиків.

 

 

Теракт було скоєно в четвер увечері, 20 квітня, на Єлисейських полях в центрі Парижа. Близько 21 години за місцевим часом невідомий запаркував авто поруч із поліційним фургоном, потім вийшов з автомобіля і відкрив вогонь по правоохоронцях із автоматичної зброї. Внаслідок обстрілу один поліцянт був убитий, ще двоє отримали важкі поранення. Сам нападник був застрелений вогнем у відповідь.

 

Французьке видання Le Figaro, покликаючись на орган пропаганди джихадистів «Амак», повідомляє, що в заяві «Ісламської держави» терориста названо «Абу Юсефом-бельгійцем».

 

Тим часом прокурор Парижа Франсуа Моленс на прес-конференції у п’ятницю, 21 квітня, зазначив, що особа нападника відома поліції, проте відмовився назвати його, покликаючись на інтереси слідства. «Слідство встановило особу нападника, на даний момент відбувається пошук його ймовірних спільників», – повідомив Франсуа Моленс.

 

Розслідування проводить антитерористичний підрозділ прокуратури. За інформацією видання Le Figaro, поліція провела обшук в будинку застреленого нападника у передмісті Парижа. За деякими даними, він потрапляв раніше в поле зору служб безпеки у зв'язку зі схильністю до екстремізму. 

 

Агентство AP зробило припущення, що нападником був 39-річний Карім Шорфі, оскільки саме в його будинку у східному передмісті Парижа – містечку Шель – проводили обшук. Шорфі уже був засуджений за напад на правоохоронця 2001 року. 

 

Варто зазначити, що теракт стався лише за три дні до першого туру президентських виборів у Франції. Вибори ці є надзвичайно принциповими, оскільки від них може залежати майбутній вектор розвитку міжнародної політики Франції, зокрема чи залишиться країна у складі Європейської Унії.

21.04.2017