Апеляційний суд не бачить власної провини у втечі "беркутівця".

 

Апеляційний суд Києва заявляє, що рішення про відмову в арешті колишнього бійця "Беркуту" Віталія Гончаренка, котрий згодом утік до Росії, було правомірним. Одним із арґументів на користь своєї ухвали апеляційна інстанція називає відсутність доказів про ризик утечі підсудного.

 

Про це йдеться в заяві, опублікованій на офіційній сторінці суду.

 

Апеляційний суд вказує на те, що рішення першої інстанції про арешт Гончаренка було необґрунтованим, бо "підставою для застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачуваний, засуджений може здійснювати дії, передбачені ч.1 цієї статті (переховуватися від слідства, тиснути на свідків, нищити докази, продовжувати злочин, – Z)".

 

Також апеляційна інстанція критикує суддю первинного суду за те, що той присудив арешт у зв’язку "із суспільною необхідністю", бо таке поняття "взагалі не визначене кримінальним процесуальним законодавством як підстава для обрання запобіжного заходу".

 

Колишні співробітники харківського спецпідрозділу "Беркут" Олександр Костюк, Владислав Мастега, Артем Войлоков і Віталій Гончаренко перетнули українсько-російський кордон 13 квітня. Як заявив адвокат "беркутівців" Валентин Рибін, запобіжний захід був лише в Гончаренка – особисте зобов'язання – а троє інших були вільними: у Костюка запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання закінчився ще в березні, Войлоков і Мастега 13 квітня вийшли з-під домашнього арешту, інформує Цензор.net.

 

"13 квітня вони тихенько сіли на автобус і поїхали в Росію. За внутрішніми паспортами, відкрито й абсолютно спокійно", – сказав Рибін.

 

14 квітня в Youtube з'явилося відеозвернення самих "беркутівців", в котрому вони виправдовують свої дії під час подій на Майдані і скаржаться на переслідування "з боку різних державних органів і обдуреної частини суспільства".

 

Гончаренка разом з іще трьома бійцями "Беркуту" затримали в червні 2016 року в Харкові. Усі четверо на момент затримання працювали в поліції. Віталія Гончаренка звинувачують у вбивстві трьох "майданівців" 18 лютого 2014 року в Кріпосному провулку.

 

19.04.2017