Віце-прем'єр назвав заяви голови місії МВФ "жахливою непрофесійністю".

 

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко різко розкритикував заяви голови місії Міжнародного валютного фонду в Україні Рона ван Родена щодо пенсійної реформи.

 

Розенко опублікував свої коментарі на сторінці у Facebook, реаґуючи на статтю ван Родена про бачення реформи, котру той написав для інтернет-видання "Економічна правда".

 

"Після слів "експерта", що "основна структура пенсійної системи не змінилася з радянських часів", пропало будь-яке бажання читати цю всю маячню до кінця", – написав Розенко.

 

"Ну а сентенції на тему запровадження другого рівня – взагалі no comment. Людина просто не розуміє, що це таке і як воно все працює... Жахлива непрофесійність!" – обурився урядовець.

 

У коментарі "ЕП" Павло Розенко зазначив, що основна його претензія – те, що представник фонду намагався висловити Україні додаткові побажання щодо пенсійної реформи всупереч укладеному меморандуму.

 

"Безумовно, переговорний процес з МВФ у нас завжди відбувався напружено, але на сьогодні є підписаний меморандум, і я дуже хотів би, щоби всі наші дискусії йшли в його межах", – заявив Розенко.

 

"Продукування нових і нових умов, вимог, пропозицій, коли пенсійна реформа лише обговорюється урядом і коли є вже підписаний меморандум, є, на мій погляд, недоречним. На жаль, у цій статті приведено дуже багато якихось незрозумілих або навіть маніпулятивних тез, які потім призводять до негативних висновків", – вважає віце-прем’єр.

 

З його слів, твердження про те, що в Україні досі існує радянська пенсійна система, "є абсолютно некоректним і неправильним": її зруйновано у 2000-х роках. На думку Розенка, Україна досі не дійшла до європейської пенсійної системи через те, що влада 14 років зволікала з запровадженням накопичувальної пенсійної системи. "Якраз це разом із можливістю недержавних пенсійних фондів і обвалило можливості пенсійного фонду виплачувати людям достойні пенсії", – вважає віце-прем’єр.

 

"Тому коли в черговий раз чуєш заклики не чіпати накопичувальну систему, поки не буде наведений порядок в солідарній системі – очевидно, це знову відкидає нас назад. І проблеми солідарної системи жодним чином не мають ніякого відношення до введення накопичувальної системи чи системи недержавних пенсійних фондів", – додав Розенко.

 

"І друге питання, яке постійно озвучується в статті, – що Україна повинна скоротити приплив нових пенсіонерів для пенсійної системи і скоротити цей пенсійний видаток. На мій погляд, основний акцент пенсійної системи все-таки будується не на кількості пенсіонерів, а на доходах пенсійного фонду, і ми повинні думати над збільшенням цих доходів", – запевняє міністр.

 

З його слів, основне завдання влади – збільшити можливості додаткових надходжень до пенсійного фонду. "Дискусія на тему високий чи низькій пенсійний вік в Україні знов подається в своєрідній інтерпретації, яка для фахівця є досить сумнівною", – зазначив Розенко.

 

"Уряд націлений на пенсійну реформу і буде її проводити, але вона має пройти дуже серйозне експертне обговорення. І ця реформа має бути в межах тих позицій, які зафіксовані в меморандумі", – підсумував він.

 

У своїй статті ван Роден заявив, що "введення так званої накопичувальної пенсійної системи (другий рівень) на додаток до чинної системи, на чому дехто наполягає, не матиме особливого сенсу без попереднього виправлення недоліків чинної системи". "Введення накопичувальної системи було б передчасним, враховуючи нинішній рівень розвитку фінансових ринків і нормативно-правову базу в Україні", – написав голова місії МВФ.

 

18.04.2017